Atölye ve fabrikalar için takım arabaları nasıl üretilir?

İş Dünyası
İş yaşamında gerek üretim gerek ofis ortamında bir çok yardımcı araçlar kullanılmaktadır. Eğitim ve üniversite ortamında kütüphaneler, sanayi ortamında ise metal dolaplar, ofis ortamında ise ahşap vey...
EMOJİLE

İş yaşamında gerek üretim gerek ofis ortamında bir çok yardımcı araçlar kullanılmaktadır. Eğitim ve üniversite ortamında kütüphaneler, sanayi ortamında ise metal dolaplar, ofis ortamında ise ahşap veya çelik dolaplar gibi bir çok yardımcı araçlar kullanılır. Atölye tipi üretimin yapıldığı sanayi firmalarında ise bu araçların sayısı oldukça fazladır. Genellikle metal ürünler ağırlıklıdır. Metal kullanılmasının nedeni elbette sağlamlığıyla alakalıdır. Oto tamircilerinde genellikle tekerlekli ve çekmeceli takım arabası modelleri yoğun olarak kullanılır. Bunun nedeni iş ortamında rahat hareket kabiliyeti sağlaması ve takımların kaybolmasının önlenmesine olanak sağlamasıdır. Çekmeceli takım arabalarının içlerine tornavida, pense, anahtar gibi takımlar kolaylıkla saklanır ve kaybolması önlenir.

 

Takım arabaları nasıl üretilir sorusunun cevabı elbette uzun bir cevaba sahiptir. Metal dkp sac büküm, kesim ve kaynaklama işlemi sonucu metal takım arabaları üretimi yapılır. Daha sonra parçaların boyanması ve montajının yapılması gibi aşamalar gelmektedir. Atölye ortamında diğer bir ürün ise çalışma tezgahı olmaktadır. Çekmeceli takım arabalı çalışma tezgahı modelleri olduğu gibi sabit çekmeceli, raflı, takım asma panolu, ışıklı, elektrik prizli gibi modelleri de içinde barındırır. Çalışma tezgahları profil kasadan üretilir. Kaynak ile oldukça sağlamdır. Takım asma panoları genellikle demontedir. İstenildiği vakit çıkarılabilir.

 

Ofis ortamında bir çok malzeme kullanılır. Kağıt ve belgelerin güvenli bir şekilde saklanması önemlidir. Çelik dolap modelleri bu iş için en ideal çözüm yoludur. Ahşap dolaplar zamanla küflenme, farelenme gibi sorunlar ortaya çıkarır. Fakat çelik dolaplar da böyle bir durum söz konusu değildir. Metal dolaplar yangına dayanıklıdır. Ahşap dolaplara kıyasla koruma yüzdeliği daha yüksektir. Klasör ve dosyaların dolap içinde saklanması için dosya dolabı modeli en çok tercih edilen modeldir. Çelik dosya dolapları raflı ve kilitli dolaplardır. Kilitli dosya dolapları yangına karşı dayanıklıdır. İçerisindeki klasörlerin ve dosyaların yanması, zarar görmesi minimize edilmektedir. En çok kullanılan 198’lik dosya dolabı modelidir. İçerisinde 4 adet yükseklik ayarı yapılabilen raf mevcuttur. Rafların ağırlık kapasitesi 25 kg’dır. Ayrıca kilitli çelik dolap olması nedeniyle hırsızlığa karşı güvenlidir. Metal dosya dolapları ayrıca malzeme dolabı olarak da kullanılır. Fakat hafif tip yükler için ideal bir üründür.

 

Mavi yakalı işçi ve personellerin elbiselerini saklaması için ise soyunma dolabı modeli yoğun olarak tercih edilir. Çelik soyunma dolapları 6’lı 4’lü gibi modüllerden oluşmaktadır. Küçük alanı olan ve personel sayısı fazla olan işletmeler genellikle 6’lı ve 4’lü gibi soyunma dolabı modellerini tercih etmektedir. Ekonomik olan bu dolaplar uzun yıllar boyunca işletmenizin çalışanlarının elbise dolabı ihtiyacını karşılamaktadır. Bu çelik elbise dolapları metal dkp sactan üretilir. Yangına karşı dayanıklıdır. Üzerinde kilit mekanizması bulunmaktadır. Asma kilit veya anahtarlı kilitli çelik dolap olarak kullanılabilir.

 

Piyasada bir çok metal dolap imalatı yapan ve satışını yapan firma mevcuttur. Fakat bu dolapları alırken bir çok detaya dikkat etmek gerekir. İnce sactan imal edilen, kötü işçilik ve kalitesiz malzemelerle imal edilen çelik dolapların kullanım ömrü çok kısadır. Bu da firma için ekstra bir maliyettir. Bu nedenle iş yeri dolabı alırken kaliteli ve piyasada adı duyulmuş, garantili ürünler tercih edilmelidir. Ucuz diye satılan dolapların kullanım ömrü çok kısadır. 50 senelik deneyimiyle Engin Metal Dolap firması , çelik dolap üretimi ve satışı konusunda uzman ve deneyimli kadroya sahiptir. https://www.enginmetaldolap.com/ adresinden soyunma ve dosya dolapları gibi tüm çelik dolap modelleri hakkında bilgi alabilir ve sipariş verebilirsiniz. Unutmayın çelik dolaplar bir kere alınır ve yıllar boyu kullanılır.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi