Vakıfbank KPSS’yi Kaldırdı

Firmalar
Kalkan, "Limitlerin serbest rekabet ortamında belirlenmeli. Katı düzenleme sıkıntı çıkarabilir. Gecikmiş alacak oranlarının bir miktar artması mümkün" dedi. Hükümetin uygulamaya sokmayı plan...
EMOJİLE

Kalkan, "Limitlerin serbest rekabet ortamında belirlenmeli. Katı düzenleme sıkıntı çıkarabilir. Gecikmiş alacak oranlarının bir miktar artması mümkün" dedi.

Hükümetin uygulamaya sokmayı planladığı kredi kartında tek limit uygulamasına bankacıların tepkisi devam ediyor. Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, tüm bankacılık sisteminin riskleri iyi ölçemeye ve doğru kredi tahsis etmeye çalıştığını söyledi. Kalkan, ”Bankaların bu anlamda sorumlu davrandıklarını, yani limitlerin serbest rekabet ortamı içinde belirlenmesinin doğru olacağını düşünüyorum. Çok katı bir düzenleme sıkıntı yaratabilir diye düşünüyoruz. Çok sıkarsanız kredi kartındaki gecikmiş alacak oranını bir miktar artırması ihtimali var" dedi.

Karamsarlığa gerek yok
 
Avrupa’da yaşanan belirsizliğe değinen de Kalkan, 2012’nin ilk 3 ayının kritik önem arz ettiğini bildirdi. Türkiye ekonomisinin yüksek performans gösterdiğini bundan sonra da bunun süreceğini kaydeden Kalkan, "Türkiye’nin hedefleri çok büyük. Karamsarlığa gerek yok. Uzun vadeli bakınca manzara hiç de fena gözükmüyor" diye konuştu. Kalkan, 2012 için 3 senaryolarının bulunduğunu pozitif senaryoya göre büyümenin yüzde 5.1 olarak gerçekleşmesini beklediklerini vurguladı.

2011’in yıldızıyız

Vakıfbank açısından 2011 çok parlak geçtiğini ifade eden Kalkan, aktif büyüklükte yüzde 20.68 ile sektör ortalamasının üzerinde büyüdüklerine dikkat çekti. Kalkan, "Ancak kârlıkta sektör yüzde 13 gerilerken bizim karımız yüzde 26.24 arttı. 2011 sonunu sektörde karlar yüzde 10 düşerken, bizim karımız yüzde 10 artar. 2011 yılının yızdızı biziz" diye konuştu.

Türkiye’ye talibiz 1000 kişi alırız
  
 Süleyman Kalkan, merkezlerini İstanbul’a taşımalarının bankanın tarihinde bir kırılma noktası olduunu söyledi Kalkan, "Ankara’nın sınırları içine hapsolmuş bir banka değil, tüm Türkiye’ey talip olan bir banka haline geliyoruz" dedi.

KPSS ‘yi kaldırdık
 
Vakıfbank Genel Müdürü Kalkan, 2011’de 140 şube açtıklarını ve 1500 kişiyi işe aldıklarını söyledi. 2012 yılında 1000 yeni kişiyi daha alacaklarını ifade eden Kalkan, "İşe alımlarda KPSS’ barajını kaldırıyoruz" diye konuştu.
 

Bugün

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme