Projesi Olan Bin Gence Büyük Destek

Firmalar
Salih Hamurcu, Kenan Mehmetzade’nin haberi Bunun en önemli kaynağı kreatif fikirlere sahip projeleri uygulamaya koymaktan geçiyor. Buradan yola çıkan internet servis sağlayıcısı TTNET, fikri ola...
EMOJİLE

Salih Hamurcu, Kenan Mehmetzade’nin haberi

Bunun en önemli kaynağı kreatif fikirlere sahip projeleri uygulamaya koymaktan geçiyor. Buradan yola çıkan internet servis sağlayıcısı TTNET, fikri olan gençlerin projelerini destekleme kararı aldı.

Şirketin Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, söz konusu proje ile hızla gelişen ‘niş’ alanlardaki kalifiye insan gücü ihtiyacına cevap verebilecek standartlarda eğitim programları geliştireceklerini söyledi. Reklam filminde ‘Mümkünlü’ olarak adını duyuran Sakarya’nın Taraklı ilçesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Tahsin Yılmaz, projeyi yenilikçi ekonomiye katkı sağlamak amacıyla başlattıklarını vurgulayarak, "Eğitim alan gençlerde ve kamuoyunda inovatif ekonomi ve bu alandaki fırsatlar konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz." dedi. İki yıl içinde bin genci destekleyeceklerini kaydeden Yılmaz, Türkiye’de yeni ekonomi ile canlılık kazanan bilişim sektörünün, toplam işgücünün yüzde 11’ini istihdam ettiğine dikkat çekerek, dünyada ekonominin gelişiminde yeni bir çözüm yaklaşımı olarak kabul edilen ‘inovatif ekonomi’yi sahiplendiklerini ifade etti. Yılmaz, "Toplumların üretim, sunum ve paylaşım süreçlerinde katma değerli hizmetler sunan sıra dışı bir ekonomi yaklaşımıdır, klasik ekonominin sıklıkla yaşanan durgunluk ve daralma kaynaklı krizleri karşısında kültürlerarası paylaşım ile istihdamın korunmasına katkı sağlayacak şekilde gelişmiştir." dedi.

TTNET Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü Feridun Alkan ise 18 yaş üzeri, ‘kreatif’ potansiyeli olan, bilişim teknolojileri ile ilgili ve interneti gündelik yaşamında etkin kullanan bu sene 60 gence eğitimler verilmesinin planlandığını söyledi. Alkan, projenin 2012 ayağında 7 bölgede yürütülecek yüz yüze eğitimlerle gençlere doğrudan ulaşılmasının amaçlandığını dile getirdi. Yine, sektörün ileri gelenleri tarafından yetenekli gençlere; dijital içerik üretimi, dijital içerik sunumu ve ticaretin elektronikleşmesi başlıkları altında; sinema, televizyon, internet, iletişim, reklamcılık, yazılım, yayıncılık ve multimedya alanlarında eğitimler verilmesi planlanıyor. Projeye katılmak isteyenler, ön başvurularını www.yaraticiekonomiyedestek.com’a yapabiliyor. Başvurular üzerinden yıl sonuna kadar 60, gelecek sene ise 1.000 kişiye eğitim verilmesi planlanıyor. Ayrıca, yine aynı proje kapsamında 2013’te ‘Online Yetenek Geliştirme Platformu’ kurulması hedefleniyor.

Zaman
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme