Firmalar

Bu Fuarda İş Var

İşsizle-işvereni buluşturan istihdam fuarı bu yıl da kapılarını büyük umutlarla açtı. Geçen yıl iş başvurusu yapan 8 bin kişiden 4 bini iş sahibi olunca, aylardır işsiz olanlar soluğu bu fuarda..

Bu Fuarda İş Var

İşsizle-işvereni buluşturan istihdam fuarı bu yıl da kapılarını büyük umutlarla açtı. Geçen yıl iş başvurusu yapan 8 bin kişiden 4 bini iş sahibi olunca, aylardır işsiz olanlar soluğu bu fuarda aldı. Fuarda bu yıl hedef, 10 bin kişinin iş sahibi olması.

5 GÜN SÜRECEK
Esenler Belediyesi’nin İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü ile birlikte Tekstilkent’te düzenlediği 2012 İstanbul İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (İSİİF) işsizlerle işverenleri bir kez daha bir araya getirdi. Dün kapılarını açan fuarda, beyaz eşyadan ulaşıma, tekstilden gıdaya, otomotivden turizme, eğitimden sağlığa, iletişimden inşaata kadar geniş bir yelpazede ülkemizin önde gelen 200’e yakın kurum ve kuruluşu yer aldı. Firmaların insan kaynakları müdürleri, firmalarında çalışacak kalifiye elemanlarla birebir görüşmek için standların başına geçti. Her standa iş başvurusu formları yerleştirildi. İş başvurusu yapanlar standların önlerinde sıra oluşturdu. Firmaların eleman avına çıktığı fuar, 29 Nisan’a kadar işsizleişvereni buluşturmaya devam edecek.

10 BİN AİLE SEVİNSİN
Açılışta konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, fuardan çok iyi neticeler beklediklerini belirterek, "Eğer biz 10 bin istihdamı sağlarsak, 10 bin haneye mutluluk gelecek" dedi. İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun da, istihdam politikalarını geliştirmeyi ve çözüm üretmeyi amaçladıklarını ifade etti.

ahaber.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL