Yeşil Camii Kur’an Kursu 50 Yaşında

İslam
Kur’an kursunun 50’inci yıl etkinlikleri münasebetiyle Arnavutköy ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve ihtişamı ile görenleri büyüleyen Taşoluk Yeşil Camii’nde bir tören tertip edi...
EMOJİLE

Kur’an kursunun 50’inci yıl etkinlikleri münasebetiyle Arnavutköy ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve ihtişamı ile görenleri büyüleyen Taşoluk Yeşil Camii’nde bir tören tertip edilecek.

19 Haziran Pazar günü saat 12.00’de halka açık olarak yapılacak törene isteyen katılabilecek.

Tam bir Kur’an ziyafetine dönüşecek olan hafızlık merasimine herkes davetli…

Yer: Taşoluk Yeşil Camii, Merkez Mah. İstanbul Cad. No: 1 Arnavutköy / İstanbul
Tarih: 19 Haziran Pazar

Saat: Saat 12.00

YARIM ASIRLIK ÇINAR YEŞİL CAMİİ KUR’AN KURSU

Temeli 1960’lı yıllarda atılan Bayrampaşa Yeşil Cami Kur’an Kursu, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak 50 yıldır eğitim ve öğretim faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürüyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı eğitim programları gereği eğitilmek üzere müracaat eden öğrencilere, Kur’an-Kerim’i yüzünden okuma (talim, tecvid, tashih-i huruf) çalıştırılarak, dini bilgiler (İtikad, ibadet, siyer, ahlak) dersleri işlenmektedir.

Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açtığı hafızlık tespit sınavına yaklaşık 40 öğrenci katılarak hafızlık diploması almaktadır. Kur’an kursunun her yıl yüzünden okuma bölümünden de 130 civarında öğrenci mezun olmaktadır.

Kursta öğrencilere Hüsn-ü hat ve güzel Kur’an-ı Kerim okuma dersleri yanında kıraat ilimleri de öğretilmektedir. Öğrencilere, temel islami bilimler, mesleki bakımdan hutbe okuma, vaaz verme noktasında da tatbikatlı olarak eğitim verilmektedir.

Bunun yanında kurs öğrencilerine, bilgisayar eğitimi verilmek suretiyle halk eğitim merkezleri kanalı ile sertifika almaları sağlanmaktadır.

Haber 7
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme