İslam

Molla için gıyabi cenaze namazı kılınacak

Abdulkadir Molla’nın idamını protesto etmek ve gıyabi cenaze namazı için Cuma namazı sonrası Rize Eski Orta Camii’nde eylem yapılacak. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Rize tarafından Bangladeş’te idam..

Molla için gıyabi cenaze namazı kılınacak

Abdulkadir Molla’nın idamını protesto etmek ve gıyabi cenaze namazı için Cuma namazı sonrası Rize Eski Orta Camii’nde eylem yapılacak.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Rize tarafından Bangladeş’te idam edilen Cemaat-i İslami Partisi liderlerinden Abdulkadir Molla için Rize Eski Orta cami önünde protesto gösterisi düzenlenecek ve gıyabi cenaze namazı kılınacak.

PAKİSTAN’DA İDAM KARARI PROTESTO EDİLDİ

Pakistan’ın başkenti İslamabad’da Bangladeş’te Cemaat-i İslami Partisi liderlerinden Abdulkadir Molla’nın idam kararı protesto edildi. Apara Çok’ta toplanan Cemaat-i İslami’nin Pakistan üyeleri trafiği durdurup lastik yaktı. Yaklaşık 100 kadar protestocu Bangladeş Anayasa Mahkemesi aleyhinde sloganlar atarak 3 kilometre uzaklıktaki elçiliklerin bulunduğu bölgeye yürüdü.

Öğle saatlerinde Bangladeş Anayasa Mahkemesi Abdulkadir Molla’nın avukatlarının müvekkillerine verilen idam cezasının yeniden gözden geçirilmesi yönündeki itirazını reddetmişti. İdam kararını onaylayan mahkeme, infaz günü ile ilgili herhangi bir karar almadı. Ancak, ülke medyası Molla’nın bugün idam edildiğini duyurdu.

Dünyabülteni

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL