Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda ikinci haftanın ilk birincisi Burak Yıldırım oldu

İslam
Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”, ikinci hafta yarışmalarının ilki ekranları başındaki izleyicilere ziyafet verdi. TRT 1’de her akşam 23:30’da...
EMOJİLE

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”, ikinci hafta yarışmalarının ilki ekranları başındaki izleyicilere ziyafet verdi. TRT 1’de her akşam 23:30’da ekranlara gelen yarışmanın ikinci Hafta Finali’ne giden ilk kişi Burak Yıldırım oldu.

İMAM HATİP ÖĞRENCİSİ İKİNCİ HAFTANIN İLK FİNALİSTİ

Bakırköy İmam Hatip Lisesi’nde eğitimine devam eden Burak Yıldırım, ikinci haftanın ilk gecesine tam anlamıyla damgasını vurdu. Bakara Suresi’nin 153’üncü âyetini okuyan Burak Yıldırım, jüri üyelerinden tam not aldı. Osman Eğin’in 99 puan verdiği yarışmacı jüri üyelerinden toplamda 284 puan aldı. Seyircinin kalbini de kazanan Burak Yıldırım, seyirciden 93 puan alarak toplamda 377 puan ile gecenin en iyisi seçildi.

MEHMET ALİ SARI HOCADAN EN YÜKSEK PUAN

Büyük çekişmeye sahne olan birincilik yarışmasında 371 puan alan Fatih Demirkoparan, Kayseri’de halen İmam Hatip olarak görev yapıyor. Jüriden 285 puan ile günün en yüksek puanını alan Fatih Demirkoparan, seyirciden 86 puan aldı. Yarışmada Bakara Suresi’nin 284-286’ncı âyetlerini okuyan Fatih Demirkoparan, jüri üyelerinden Dr. Mehmet Ali Sarı’nın şimdiye kadar verdiği en yüksek puan olan 98’i kazandı.

İstanbul Fatih’te İmam Hatip olarak görev yapan Celalettin Sevimli, Fussilet Suresi’nin 30-36’ncı âyetlerini okudu. Jüriden 275 puan alan Celalettin Sevimli, 87’sini de seyirciden alarak toplamda 362 puan alarak günün üçüncüsü oldu.

KENDİ KENDİNE OKUYARAK HAFIZ OLDU

İstanbul Üsküdar Aziz Mahmud Hüdayi Camii Müezzini Sabri Durak da yarışmaya katılanlar arasındaydı. Kaf Suresi’nin 30-43 âyetlerini okuyan Sabri Durak, stüdyodaki seyirciden 90 puan aldı. Kendi kendine çalışarak hafız olan Durak, jüriden 260 puan alarak 350 puana ulaştı.

HALİL NECİPOĞLU: İŞTE ARADIĞIM ADAM

Özgün okuyuşuyla Halil Necipoğlu’nu “aradığım adam” şeklinde yorum yaptığı Muhammet Emin Çınar, hafızlığını tamamlamasının ardından Arapça eğitimini sürdürüyor. Kamer Suresi’nin 50’inci âyetinden sonrasını ve devamında Rahman Suresi’nin ilk 20 âyetini okuyarak izleyiciyi ekran başına kilitleyen Çınar, Halil Necipoğlu’nun 100 puan vermesine rağmen jüriden toplam 235 puan aldı. Stüdyoda bulunan seyircilerin 88 puan verdiği Muhammet Emin Çınar, yarışmayı 323 puan ile tamamladı.

YARIŞMACIN JÜRİSİ ÖNEMLİ İSİMLERDEN OLUŞUYOR

“Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nın jürisi alanında seçkin isimlerden oluşuyor. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Mehmet Ali Sarı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii İmam Hatibi Halil Necipoğlu ve DİB Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Eğin’in yer aldığı jürinin yanında, stüdyodaki seyircilerin oyları da günün birincisini belirliyor.

HER GÜN 23:30’DA TRT 1’DE, TEKRARI TRT DİYANET’TE

Programın sunuculuğunu Diyanet İşleri Başkanlığı Radyosu Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Cihat Kılıç, sahne arkası sunuculuğunu ise TRT 1’in sevilen dizisi 80’lerin oyuncusu Hacı Ali Konuk üstleniyor.

Ramazan ayı boyunca her gün 23:30’da TRT 1’de yayınlanan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nın tekrarı her gün TRT 1’de ve TRT Diyanet’te yayınlanıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme