First Ladyli VİP hacılar

İslam
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül ve 5’i CHP’li 60 milletvekili hacca gidiyor. AK Partiden 45, MHP’den 10, CHP’den ise 5 milletvekili hacı olacak. AK Parti...
EMOJİLE

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül ve 5’i CHP’li 60 milletvekili hacca gidiyor. AK Partiden 45, MHP’den 10, CHP’den ise 5 milletvekili hacı olacak.

AK Partili grup başkanvekilleri Nurettin Canikli, Mustafa Elitaş, Ahmet Aydın ve Mahir Ünal’ın yanı sıra Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de bu yıl hacca gidecek. Türkiye’nin Cidde Başkonsolosu Fikret Özer de, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün bu yıl hacı olacağını açıkladı.

Milletvekilleri, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kendilerine ayrılan kontenjandan yararlanırken, bu yıl hacca gitmek için başvuranlarla birlikte 1 milyon 160 bin kişi sıra bekliyor. Bu yıl ilk kez hacca gitmek için 292 bin kişi başvuru yaptı. Suudi Arabistan, ise bu yıl Türkiye’ye 76 bin hac kotası verdi.

Dün ilk grup milletvekili hacca giderken, AKP Ordu milletvekili Mustafa Hamarat, uçakta fenalaştı. Hamarat, Suudi Arabistan’da hastaneye kaldırıldı. Anjio olan milletvekli Hamarat’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Gazeteport

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme