İslam

Elde kalan kurbanlıkları devlet satın alacak

Et ve Süt Kurumu, bayramdan sonra besicilerden büyükbaş hayvanlarını ilk defa canlı olarak satın alacak. Canlı hayvan alım fiyatları 17 Ekim Perşembe günü açıklanacak. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nden..

Elde kalan kurbanlıkları devlet satın alacak

Et ve Süt Kurumu, bayramdan sonra besicilerden büyükbaş hayvanlarını ilk defa canlı olarak satın alacak.
Canlı hayvan alım fiyatları 17 Ekim Perşembe günü açıklanacak. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, kurban pazarlarında satılamayan kurbanlıklar kombina müdürlükleri tarafından, 18 Ekim ile 2 Kasım tarihleri arasında, 15 gün süre ile fiziksel ve hayvan hastalıkları açısından muayeneleri yapılarak, yüzde 8 tokluk firesi düşülmek kaydıyla satın alınacak.

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, Adana, Ağrı, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum, Sakarya, Sincan, Van ve Yozgat’taki 9 kombinada tüm hazırlıklarının tamamlandığını belirterek, “Yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için her türlü tedbir alındı.” dedi.

18 Ekim Cuma gününden itibaren canlı büyükbaş hayvan alımlarını başlatacaklarını vurgulayan Kemaloğlu, kurbanlıkları elinde kalan yetiştiricilerin kombinalara başvurmalarını istedi.
AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL