AGD Kayseri’den siyer yarışması

İslam
Liseler Komisyonu öncülüğünde gerçekleştirilen programla ilgili olarak açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Liseler Komisyonu başkanı Halil Tayyip Söbüoğlu her sene düzenlenen yarışmayla ilgili olar...
EMOJİLE

Liseler Komisyonu öncülüğünde gerçekleştirilen programla ilgili olarak açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Liseler Komisyonu başkanı Halil Tayyip Söbüoğlu her sene düzenlenen yarışmayla ilgili olarak “Türkiye’nin tamamında 19 Aralık Cumartesi günü saat 11.00 itibariyle yarışmamız düzenlenecek. Bizde Kayseri’mizde tüm ilçelerde yarışmamızı düzenleyeceğiz. Şu anda duyuru ve kitap dağıtımı aşamasındayız. 8 ilçede kitap dağıtımlarımızı tamamladık, hafta sonuna kadar tüm ilçelerdeki dağıtımımız bitmiş olacak. Yarışmamız zaten büyük bir teveccüh ile takip ediliyor. Gittiğimiz okullarda haberleri önceden almış olan hocalarımız güler yüzle bizleri karşılayarak hazırladıkları öğrenci sayılarını iletiyorlar. Tüm zorluklarına rağmen eğitimcilerimizin bu davranışlarını görünce yine olsa yine yaparız diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Söbüoğlu, “Türkiye’de ve tüm dünyada gençliğin huzuru, mutluluğu ancak Kuran’ın ve Allah Rasulü’nün çizdiği doğrultuya bağlıdır. Bizler de bunun provasını yapıyoruz, hayatımızla ve hareketlerimizle bunu yaşamaya, yaşatmaya çalışıyoruz. Daha mutlu, huzurlu, adil bir Dünya’nın temini için çaba sarf ediyoruz. Bu derneğimizin temel hedeflerindendir. İnsanlığın saadet ve selametini bu çerçevede görüyoruz. Bunu yaşamanın ilk adımlarından bir tanesi de Peygamberimizi(sav) ayet ve hadisler ışığında ele almaktır. İbrahim Cücük’ün ifadeleriyle hazırlanan eseri gençlerimize ulaştırarak bir altyapı kurmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Yarışma ile ilgili amaçlarını aktaran Söbüoğlu, “Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir. “Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar.” Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de Lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler. Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu ahval ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Türkiye geneli 300 bin öğrencimizin katılacağı Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin Hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan Liseli gençlere ulaşmakta önemli bir adımdır.” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme