Teravih namazları eski cezaevinde kılınacak

İbadethaneler
Bayrampaşa Belediye Başkan Atila Aydıner, teravih namazlarını vatandaşlarla eski Bayrampaşa Cezaevi’nin avlusunda açık havada kılacaklarını belirterek, “Şu an orada muazzam bir çalışma var...
EMOJİLE

Bayrampaşa Belediye Başkan Atila Aydıner, teravih namazlarını vatandaşlarla eski Bayrampaşa Cezaevi’nin avlusunda açık havada kılacaklarını belirterek, “Şu an orada muazzam bir çalışma var. Mihrabı kurduk, sedirleri getirdik, abdesthane ve tuvaletleri kurduk” dedi.

Aydıner, yaptığı açıklamada, ramazan ayının yaklaştığına işaret ederek, Bayrampaşa Belediyesi olarak Anadolu’da, Balkanlar’da ve İstanbul’da birçok etkinlik hazırladıklarını söyledi.

ESKİ CEZAEVİNİN AVLUSU DÜZENLENİYOR

Trthaber’in haberine göre İstanbul’da da ramazan etkinliklerini sürdüreceklerini kaydeden Aydıner, Bayrampaşa’nın mahallerinde düzenleyecekleri sokak iftarlarıyla vatandaşlarla bir araya geleceklerini dile getirdi.

Aydıner, ilk kez “Namazgah Projesi”ni başlattıklarını belirterek, “Eski Bayrampaşa Cezaevi’nin avlusunda Bayrampaşalı gençler, erkekler ve hanımlarla teravih namazını açık havada kılacağız. Şu an orada muazzam bir çalışma var. Mihrabı kurduk, sedirleri getirdik. Abdesthane ve tuvaletleri kurduk” dedi.

Cezaevinin bulunduğu alanın kentsel dönüşüm yasası kapsamında projelendirildiğini aktaran Aydıner, bu alana Osmanlı mimarisiyle inşa edilecek 5 bin kişinin namaz kılacağı bir cami, bir kültür merkezi, 350 yataklı bir hastane, bir ilköğretim okulu ve 2 bin 200 konut yapılacağını söyledi.

ANADOLU EKSPRESİ YOLA ÇIKACAK

Bayrampaşa Belediyesi, Devlet Demir Yollarından kiraladığı trenin 10 vagonunu giydirecek. Bu vagonların 3 tanesi sahne, yemek vagonu ve yatakhane olarak kullanılacak diğer vagonlarda ise yük taşınacak.

60 personel ile Pendik’ten yola çıkacak olan tren, Türkiye’nin 20’ye yakın iline ve ilçesine uğrayacak. Kocaeli, Sakarya, Yerköy, Kayseri, Malatya, Mersin, Ulukışla, Karaman, Afyon, Salihli, Nazilli, Selçuk, Tire, Basmane, Manisa, Soma ve Balıkesir’e uğrayacak Uğradığı her ilde iftar verecek olan belediye, her gün en az 3 bin kişiyi ağırlamayı planlıyor.  

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme