Kültür ve Turizm Bakanlığı Aleviliği yok saydı

Dinsel Tartışmalar
Eserler ise şöyle: “Ayasofya Müzesi (İstanbul), Sultanahmet Camisi (İstanbul), Süleymaniye Camisi (İstanbul), Noel Baba Kilisesi (Demre/Antalya), Kapadokya (Nevşehir), Efes (İzmir), Aziz Pierre Kilise...
EMOJİLE

Eserler ise şöyle: “Ayasofya Müzesi (İstanbul), Sultanahmet Camisi (İstanbul), Süleymaniye Camisi (İstanbul), Noel Baba Kilisesi (Demre/Antalya), Kapadokya (Nevşehir), Efes (İzmir), Aziz Pierre Kilisesi (Antakya), Aya İrini (İstanbul), Selimiye Camisi (Edirne), Meryem Ana Evi (İzmir), Mevlevi Dergâhı (Konya), Deyrulzafaran Manastırı (Mardin), Sümela Manastırı (Trabzon), Harran (Şanlıurfa), Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası (Sivas)”

BirGün’e konuşan Hünkar Hacı Bektaş Veli Derneği Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Danışma Kurulu Başkanı Recai Aksu, “Listede Hünkâr Hacı Bektaş Velı dergahımız neden yok?” diye sordu.

“Kültür ve Turizm Bakanlığı bu yanlıştan dönmeli” diyen Aksu, şunları söyledi: “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2019’da, Türkiye’ye turist çekme amacıyla hazırlayacağı inanç turizmi ile ilgili ülke tanıtımda Alevi-Bektaşi toplumunun inanç merkezi Hünkar Hacı Bektaş Veli dergahımız yok! Bu anlayış inanç merkezimizi yönelik negatif bir tavırdır.”

Aksu, “Alevi Bektaşi toplumu yok sayılıyor” dedi ve sözlerini şöyle sonlandırdı: “Biz Hacıbektaş’ımızı Avrupa’ya, Avrupa’yı Hacıbektaş’a taşıyacağız! Hacıbektaş’ın tanıtımını en iyi şekilde yapacağız! Esnafımızın da yüzünü güldüreceğiz, buna gücümüz var!”

 

 

Kaynak:Birgün

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme