Mevlid İçin Büyük Sempozyum

Dinler
Peygamber efendimizin miladi doğum yıl dönümünü idrak ettiğimiz kutlu doğum haftası 14-20 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu yılki etkinliklerden biri de Bursa’da yapı...
EMOJİLE

Peygamber efendimizin miladi doğum yıl dönümünü idrak ettiğimiz kutlu doğum haftası 14-20 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu yılki etkinliklerden biri de Bursa’da yapılacak. Sempozyum, Diyanet İşleri Başkanlığı, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Türk Diyanet Vakfı işbirliğinde gerçekleştiriliyor.

Yazılışının 600.Yılında Bir Kutlu Doğum Şaheseri Uluslararası Mevlid Sempozyumu, 16-17 Nisan tarihlerinde Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde yapılacak. 13 Nisan’da Basın toplantısı ve sergi açılışı ile başlayacak olan program çerçevesinde Süleyman Çelebi’nin türbesi de ziyaret edilecek.

Sempozyum 16 Nisan Perşembe günü saat 9.00’da Uludağ Ünivesitesi Rektörü Prof. Dr. Mete Cengiz, Bursa Valisi Şehabettin Harput ve Diyanet işleri Başkanı Prof.Dr. Ali Bardakoğlu’nun konuşmalarıyla başlayacak. Açılış konferansını ise Prof.Dr. Saadettin Ökten verecek. İki gün boyunca sürecek olan 6 oturumun ardından yapılacak değerlendirme oturumunun başkanlığını Prof.Dr. Raşit Küçük yapacak. Program Bursa Ulu Camii’nde akşam geçekleştirilecek mevlid programıyla sona erecek.

16-17 Nisan tarihlerinde Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde yapılacak “Yazılışının 600.Yılında Bir Kutlu Doğum Şaheseri Uluslararası Mevlid Sempozyumu”nun ayrıntılı programı için tıklayınız…

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme