Kur’an’ın Mucizevi Korunması

Dinler
Pek çok kişinin aklını kurcalayan sorulardan biridir Kur’an-ı Kerim’in günümüze kadar ilk halini nasıl  muhafaza ettiği. Aslında her müslümanın çok iyi bilmesi gereken  bu konu, ...
EMOJİLE

Pek çok kişinin aklını kurcalayan sorulardan biridir Kur’an-ı Kerim’in günümüze kadar ilk halini nasıl  muhafaza ettiği. Aslında her müslümanın çok iyi bilmesi gereken  bu konu, Yeni Ümit dergisi ile Akademik Araştırmalar ve İnternet Vakfı’nın organize ettiği "Kur’an’ın
Mucizevi Korunması" başlıklı sempozyuma konu oluyor.

9-10 Mayıs tarihlerinde  Çemberlitaş Fırat Kültür Merkezi’nde (FKM) yapılacak sempozyumda  sahasında uzman ilim adamları, Yüce Kitabımız’ın nasıl korunma altına alındığını, değişik açılardan yeni bir üslup ve hikmet boyutlarıyla ele alacak.   

Etkinlik,  Kur’an’ın nazil olduğu orijinallikte hangi metotlarla muhafaza edildiğinin detaylarıyla incelenmesini amaçlıyor.  

Sempozyumun açılış konferansını da verecek olan Suriyeli âlim Prof. Dr. Muhammed Said Ramazan el-Bûtî, etkinliğin en çok dikkat çeken ismi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’nun açılış konuşmasını gerçekleştireceği sempozyuma; Prof. Dr. Suat Yıldırım, Prof. Dr. Davut Aydüz, Prof. Dr. Hamza Aktan, Prof. Dr. Ahmet Bedir, Doç. Dr. Muhittin Akgül, Dr. Tayyar Altıkulaç ve Dr. Ergün Çapan gibi Kur’an üzerine araştırmalar yapan isimler katılacak.

9 Mayıs Cumartesi günü  saat 10.00’da Beyazıt Camii imamı Suat Göztok’un Kur’an-ı Kerim kıraati ile başlayacak ve iki gün sürecek etkinlikte dört oturum gerçekleştirilecek. ‘Kur’an’ın Mucizevi Korunması’ sempozyumunda; Semavi Mesajların Tespit ve Nakil Yöntemleri, Mekke Devrinde Kur’an’ın Yazılması, Kur’an’ın Cem’i, Mushaflar Arasında Farklılık Olmaması, Oryantalistlerin Kur’an’ın Muhafazası Aleyhindeki İddialarına Cevap Veren Çalışmalar, Kur’an’ın Muhafazasında Şok Hadiselerin Yeri gibi birçok bildiri sunulacak.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi