Hacı Adaylarına Uyarı

Dinler
Hacı adayları kendilerini manevi olarak aylar öncesinden sabır ve hoşgörü gerektiren bu ibadete hazırlıyor. Fakat manevi hazırlıkların yanı sıra bedenen de hacca hazırlanmak gerekiyor. Eyüp İlçe Müftü...
EMOJİLE

Hacı adayları kendilerini manevi olarak aylar öncesinden sabır ve hoşgörü gerektiren bu ibadete hazırlıyor.

Fakat manevi hazırlıkların yanı sıra bedenen de hacca hazırlanmak gerekiyor. Eyüp İlçe Müftüsü İsa Güler, öncelikle hac ibadetinin bir sabır eğitimi olduğunun unutulmaması gerektiğini söylüyor. Hacla ilgili ön bilginin çok önemli olduğunu dile getiren Güler, kafile başkanlarının tecrübelerinden yararlanılması halinde ulaşım ve trafikte yaşanan sıkıntıların azalacağını belirtiyor. Güler, ziyaretler esnasında tecrübeli kişilerin tavsiyelerine de uyulması gerektiğini ifade ederek, "Hacı adayları başka bir ülkede olduklarını unutmamalı, bu nedenle yolculuğa çıkıldığı andan itibaren organizasyonun programına eksiksiz uyulması gerekiyor." diyor.

Nüans Tur Genel Müdürü Fehmi Çalışkan ise hacda yaşanan en büyük sıkıntının uzun mesafeli yürüyüşlerde yaşandığını belirtiyor. Hacıların mutlaka ayak sağlığına uygun terlik tercih etmeleri gerektiğini belirten Çalışkan, "Hacılarımız en çok ayak sağlığıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Uzun yürüyüşlere uygun olmayan terlikler ayağa vuruyor. Sıcaktan dolayı deforme olan terlikler ayaklarda yaralara neden olabiliyor." şeklinde konuştu. Mekke’den Cemerat’a ya da Mina’dan Arafat’a ve Müzdelife’ye transferlerde yoğunluk nedeniyle sıkıntı yaşandığını da dile getiren Çalışkan, hacı adaylarının mutlaka tozdan ve egzoz dumanından korunmak için maske kullanması gerektiğini belirtiyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme