Hac Kuraları Yarın Çekilecek

Dinler
Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, hac kuralarının 26 Mayıs‘ta çekileceğini kaydetti. Bu yıl Türkiye’ye verilen hac kontenjanının 74 bin kişi olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı, ...
EMOJİLE

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, hac kuralarının 26 Mayıs‘ta çekileceğini kaydetti. Bu yıl Türkiye’ye verilen hac kontenjanının 74 bin kişi olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı, bunu artırmak için Suudi Arabistan yetkilileriyle görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.

Çeşitli açılış ve temel atma törenlerine katılmak için geldiği Uşak‘ta gazetecilerin sorularını cevaplayan Bardakoğlu, hacı adaylarının ibadetlerini en iyi şekilde yapması için hazırlıkların sürdüğünü söyledi. Bir soru üzerine halkla iletişimde köy imamlarına büyük görev düştüğünü vurgulayan Bardakoğlu, şöyle devam etti: "İmamlarımız son derece örnek kişiler. Görev alanlarında halkla iletişim kurmalılar. Çevre düzenlemesinden çocuk yetiştirilmesine, eğitime teşvikten ilkyardıma kadar temel bilgilerin imamlar tarafından verilmesi önemli. Hutbelerden başka vatandaşı sıkmadan camide ve dışında din hizmetleri projelerimiz var. Bunları da uygulamaya başladık."

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme