Hac Kuraları Çekildi

Dinler
Diyanet İşleri Başkanlığı‘nda, hac ibadetini ifa etmek için kayıt yenileten ve ön kayıt yaptıran vatandaşların bilgisayar ortamında kura çekimi yapıldı. Diyanet İşleri Başkanı Ali BardakoğluR...
EMOJİLE

Diyanet İşleri Başkanlığı‘nda, hac ibadetini ifa etmek için kayıt yenileten ve ön kayıt yaptıran vatandaşların bilgisayar ortamında kura çekimi yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu‘nun da katıldığı kura çekimi, Başkanlığın Konferans Salonu’nda yapıldı.

Bardakoğlu, haccın evrensel boyutu öne çıkan ibadetlerden biri olduğunu söyledi. Ümit ve dua ile hacca niyet etmiş kişilerin büyük bir kısmına bu imkanı verememenin ve kısıtlı sayıda kişiyi hacca götürebilmenin hüznünü yaşadıklarını belirten Bardakoğlu, başvuran her 11 hacı adayından sadece birinin hacca gidebileceğini söyledi.

Bu yıl kuraya, 800 bin hacı adayının katıldığını bildiren Bardakoğlu, bunlardan 74 bininin hacca gidebileceğini belirtti.

Katsayı” uygulamasına geçtiklerini belirten Bardakoğlu, bu kapsamda 4 yıldır kuraya katılan ancak ismi çıkmayan adayların 16 kez kuraya katılacaklarını, 2 yıldır başvuru yapanların ise 4 kuraya katılma hakkına sahip olacaklarını kaydetti.

Hacı adayları, ”http://hac.diyanet.gov.tr” adresindeki kura sorgulama bölümünden T.C kimlik numaraları ile kura sonuçlarını bugün saat 21.00’dan sonra öğrenebilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme