Dinler

Domuz Gribi Uçağı Geri Döndürdü

İstanbul-Medine seferini yapan Türk Hava Yolları‘nın (THY) Hac uçağı, bir yolcunun A gribi test sonucunun pozitif çıkması üzerine Medine’ye yarım saat kala geri döndü. Dün A gribinden üç kişi daha..

Domuz Gribi Uçağı Geri Döndürdü

İstanbul-Medine seferini yapan Türk Hava Yolları‘nın (THY) Hac uçağı, bir yolcunun A gribi test sonucunun pozitif çıkması üzerine Medine’ye yarım saat kala geri döndü. Dün A gribinden üç kişi daha yaşamını yitirirken sayı 30’a yükseldi.

Almanya‘dan aktarmalı olarak geldiği İstanbul’dan Medine’ye uçan gurbetçi yolcunun test sonuçlarının yakınları tarafından alındığı ve uçak havadayken THY yetkililerine iletildiği öğrenildi. THY yetkililerinin uçağın kokpitiyle bağlantıya geçmesi üzerine pilotlar geri dönme kararı aldı ve uçak Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Münih‘te yaşadığı öğrenilen gurbetçi yolcu ve yakınları Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne kaldırıldı. THY uçağı dezenfekte edilirken, hacı adayları, THY’nin tahsis ettiği başka bir uçakla Medine’ye uçtu.

3 YENİ KURBAN DAHA

Öte yandan Sağlık Bakanlığı, halk arasında A gribi nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının 30’a yükseldiğini açıkladı. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, "9 ve 40 yaşında iki erkek ve 3 yaşında bir kız olmak üzere 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu vefatlarla Pandemik gripten kaybedilen vatandaşlarımızın sayısı 30 olmuştur" denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL