Din ve Bilim Buluşuyor

Dinler
Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği Din Şurası’nda cinsel istismar, taciz ve tecavüzden zararlı alışkanlıklara, cinnet ve intihardan trafik terörüne, yoksulluk, işsizlik...
EMOJİLE

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği Din Şurası’nda cinsel istismar, taciz ve tecavüzden zararlı alışkanlıklara, cinnet ve intihardan trafik terörüne, yoksulluk, işsizlik ve tefecilikten çevre problemlerine kadar pek çok toplumsal sorunu mercek altına alacak.

Başkanlık "Din ve Toplum" başlıklı şurayı, 12-16 Ekim 2009 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirecek. Sokak çocukları, engelliler, yaşlılar ve kimsesiz çocuklara yönelik din hizmetlerinin masaya yatırılacağı şurada, örgün ve yaygın din eğitimi üzerinde de durulacak.

Sosyal problemler karşısında din, zararlı alışkanlıklar, cinsel istismar, taciz ve tecavüz, cinnet ve intihar, cinsellik ve toplumsal hayat, yoksulluk, işsizlik ve istihdam gibi ekonomik problemler ve sosyal hayata yansımaları konularında sorunlara eğilmeyi amaçlayan Diyanet, şurayla, bilimsel yeterlikleri ve dini hizmetleriyle tanınmış olan bilim ve din adamlarının birikimlerini birleştirmeyi planlıyor. Şuranın ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığınca yürütülen hizmetlerin geliştirilmesi konusunda görüş oluşturması amaçlanıyor.

IV. Din Şurası hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme