Başbakan Davutoğlu’ndan Hanuka Bayramı mesajı

Dinler
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Musevi vatandaşların Hanuka Bayramı’nı kutladı. Başbakan Davutoğlu, Hanuka Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, yaratılanı yaratandan ötürü sevme anlayışıyla...
EMOJİLE

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Musevi vatandaşların Hanuka Bayramı’nı kutladı.

Başbakan Davutoğlu, Hanuka Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, yaratılanı yaratandan ötürü sevme anlayışıyla yüzyıllardır farklı kimlik, kültür ve dinden insanın beraber yaşadığı bir hoşgörü ve iyilik medeniyetinin varisleri olduklarını belirtti.

“Hangi din ve mezhepten olursa olsun her insanın canını, malını, ırzını, hukukunu korumayı tarihimizden öğrendik” ifadesini kullanan Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Bu topraklarda bütün inanç grupları, barış ve huzur içinde yaşadılar. Husumetten uzak, saygıya ve yardımlaşmaya dayalı komşuluk ve insan ilişkileri her dönemde sosyal hayatımızın hakim özelliği oldu. Farklılıklarımızı dün olduğu gibi bugün de bir zenginlik olarak görmeye ve yaşamaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimiz adına her türlü ötekileştirme ve ayrımcılığa karşı insan hak ve özgürlüklerinden yana tavır aldık, almaya da devam edeceğiz.

Hanuka Bayramı vesilesiyle barış ve hoşgörü kültürünün bütün dünyada hakim olmasını, ayrımcılığa dayalı her türlü şiddet ve nefret hadiselerinin ivedilikle son bulmasını temenni ediyorum. Bu düşüncelerle Musevi vatandaşlarımızın ve tüm Musevilerin ‘Hanuka Bayramı’nı tebrik ediyor, kendilerine sağlık, iyilik ve esenlikler diliyorum.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi