İmam ve müezzin başvuruları başladı

Din Adamları
SOZPER-2012-III (4/B) SÖZLEŞMELİ (İMAM-HATİP ve MÜEZZİN-KAYYIM) ADAY E-BAŞVURUSU  Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında imam-hatip ve müezzin-kayyım ihtiyacının karşılanması amacıyla, ...
EMOJİLE

SOZPER-2012-III (4/B) SÖZLEŞMELİ (İMAM-HATİP ve MÜEZZİN-KAYYIM) ADAY E-BAŞVURUSU

 Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında imam-hatip ve müezzin-kayyım ihtiyacının karşılanması amacıyla,  657 sayılıDevlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) bendi ile 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararında belirtilen “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” “Sınav Şartı” başlıklı Ek Madde2/b çerçevesinde sözleşmeli 5660 imam-hatip ve 734 müezzin-kayyım alımı için e-başvuruları başladı.

Adayların 02.07.2012(08:00) – 09.07.2012 tarihleri arası, saat (17:00)’e kadar e-başvurularını yapması bekleniyor.

Ramazan ayından önce 6394 kişi sözleşmeli olarak göreve başlayacak. Adayların acele etmeden düşünerek ve çok dikkatli tercih yapması gerekmektedir.

ADAYLARIN DİKKATİNE

1- Başkanlık ilanını dikkatlice okuyunuz.

2- Müracaat ettiğiniz ünvana ait tercih kodlarınızı belirlemek için menüdeki KONTENJAN GÖRME sayfasına girerek tercih edeceğiniz görev yerine ait Tercih Kodlarını dikkatlice, hatasız ve eksiksiz olarak not ediniz, tercih kodlarını olduğu gibi yazmalısınız aksi takdirde yerleştirmede dikkate alınmamış olursunuz.

3-Menüde yer alan ADAY BAŞVURU sayfasına girerek kayıt işlemini yapınız…

4- Başvurunuz gerçekleştikten sonra,duyuruda  istenilen belgelerle birlikte ilandaki tarihler arasında  en yakın il müftülüğüne  E-Başvurunuzun onaylanmasını sağlayınız. Başvuru yaptıktan sonra E-Başvurusunu müftülüğe onaylatmayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

5-Gerek hafızlık ve gerekse tercihlerinizle ilgili  bilgilerinizi müftülük onayı esnasında(henüz onaylanmadan) yetkili müftülük memuru tarafından değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Müftülük memuru onaylama işlemini gerçekleştirdikten sonra her ne sebeple olursa olsun ünvan ve tercih bilgilerinizde hiç bir değişiklik yapılmayacaktır.

Başvuru formunu başarılı bir şekilde doldurup BAŞVURUMU KAYDET butonunu çalıştırdıktan sonra  ekrana "Başvurunuz kabul edilmiştir, lütfen Kılavuzda belirtilen belgelerle birlikte İl Müftülüğüne müracaat ediniz" şeklinde bir mesaj çıkmaktadır, Bu mesajın görülmediği durumlarda, mutlaka yanlış, eksik veya hatalı bilgi girilmiştir.

E-Başvurunuzu başarılı bir şekilde gerçekleşti ise,sizden istenen belgelerle birlikte en yakın il müftülüğüne müracaat ederek, başvurunuzun müftülük tarafından kontrol edilerek onaylanmasını istemeniz gerekmektedir.

E-Başvuru Yaptıktan sonra buradan başvuru formu almayınız, Müftülüğe müracaatınız ve Müftülük onayı işleminden sonra müracaatınızla ilgili tüm bilgilerin bulunduğu başvuru formunu müracaat ettiğiniz müftülük onaylı bir şekilde şahsınıza verecektir.

Müftülük tarafından başvurunuz onaylandıktan sonra; Onay belgesi çıkartılarak sizin ve müftülükteki bir yetkili tarafından imzalanmasını müteakip bir nüshası şahsınıza teslim edilecektir. Müftülük tarafından onaylanmayan başvurular yerleştirmede dikkate alınmayacaktır.

Daha fazla bilgi ve e-başvuru yapmak için tıklayın!

Dinihaberler.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur