Rabia ve Guta katliamlarında ölenler için teheccüd

Stklar
Uluslararası Rabia Platformu ve platforma destek veren sivil toplum kuruluşları üyelerinin çağrısıyla Fatih Camisi’nde toplanan vatandaşlar,  Rabia ve Guta katliamlarında hayatını kaybedenl...
EMOJİLE

Uluslararası Rabia Platformu ve platforma destek veren sivil toplum kuruluşları üyelerinin çağrısıyla Fatih Camisi’nde toplanan vatandaşlar,  Rabia ve Guta katliamlarında hayatını kaybedenler için teheccüd namazı kıldı. 

Fatih Camisi’nde saat 05.00 sıralarında biraraya gelen, aralarında Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü Cihangir İşbilir ile Namaz Platformu sözcüsü Abdullah Yıldız’ın da bulunduğu cemaat, teheccüd namazı kıldı. Ardından sabah namazını kılan cemaat, cami avlusunda bulunan Fatih Sultan Mehmet’in kabri başında dualar okudu. 

Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü Cihangir İşbilir, başta  Rabia ve Nahda meydanlarında olmak üzere Mısır’ın her yerinde adalet, meşruiyet, hürriyet ve insan hakları için biraraya gelen ve darbeye karşı barışçıl gösteri yapan sivillere saldırıldığını hatırlatarak, yaşanan katliamları protesto eden kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.

AA