Genç Öncüler’den Siyonist İşgale Karşı Öneriler..

Stklar
Genç Öncüler Gençlik hareketi, İsrail’in Mescid-i Aksa operasyonu ve işgal girişimine yönelik olarak yapılması gereken bir dizi tedbir yayınladı.. Buna göre acilen yapılması gereken 8 unsur şöyl...
EMOJİLE

Genç Öncüler Gençlik hareketi, İsrail’in Mescid-i Aksa operasyonu ve işgal girişimine yönelik olarak yapılması gereken bir dizi tedbir yayınladı.. Buna göre acilen yapılması gereken 8 unsur şöyle sıralandı;

 

1- BM / BMGK hemen toplanarak bu vahşeti durdurmalı, kutsal Mescid-i Aksa, Kubbet’üs Sahra, Şeyh Cerrah Mahallesi ve çevresi, hem Yahudilerden hem de İsrail güvenlik güçlerinden derhal temizlenmelidir.

2- İsrail; Mescid-i Aksa’da Yahudilerin de ibadet etmelerini sağlamak için yer açma girişimleri, Mescid-i Aksa’nın altını oyarak yıkma ve Süleyman Mabedi inşa etme ve Sinagog’a çevirme hayallerinden derhal vazgeçmelidir.

3- İsrail’in yeni yerleşim yeri açma girişimleri derhal durdurulmalıdır.

4- Arap Birliği, İslâm İş Birliği Teşkilatı, D-8’ler ve Halkı Müslüman olan tüm ülkelerin devlet başkanları acilen toplanarak “KUDURMUŞ KÖPEK” İsrail’e karşı ortak ve net bir tavır belirlemek zorundadırlar.

5- İslam ülkeleri Filistin meselesini merkeze alan bir Psikolojik Harekât Merkezi kurarak, Filistin davasını tüm dünyaya özellikle de mazlum milletlere anlatmalıdırlar.

6- Başta Türkiye olmak üzere halkı Müslüman olan tüm ülkeler, İsrail’le olan diplomatik ilişkilerini askıya almalı, elçiliklerini geri çekmeli ve İsrail’in Elçilerini de ülkelerinden çıkarmalıdırlar. Bu durumun diğer mazlum ülke yönetimleri tarafından gerçekleşmesi için girişimlerde bulunulmalıdır.

7- Özel olarak halkı müslüman olan ülkeler, genel olarak tüm mazlum ülkeler, İsrail’e ekonomik ambargo uygulamalı ve İsrail malları boykot edilmelidir.

8- İSLÂM BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİ bünyesinde acilen bir İslam Ordusu kurulmalıdır. İsrail’in işgal ettiği Filistin ve Gazze’deki topraklardan geri çekilmesi için İslâm Dünyası ve tüm dünya ayağa kaldırılmalıdır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme