“Darbe üssü İncirlik kapatılsın”

Stklar
Anadolu Gençlik Derneği, darbenin merkez üssü İncirlik’te ‘Darbeci ABD’yi’ protesto etti. “Darbeci ABD’ye Mesajımız Var” sloganıyla düzenlenen protesto yürüyüşüne binlerce kişi katıldı. Adana Merkez P...
EMOJİLE

Anadolu Gençlik Derneği, darbenin merkez üssü İncirlik’te ‘Darbeci ABD’yi’ protesto etti. “Darbeci ABD’ye Mesajımız Var” sloganıyla düzenlenen protesto yürüyüşüne binlerce kişi katıldı. Adana Merkez Park’ta toplanan AGD mensupları, buradan yüzlerce araçlık konvoyla İncirlik’e hareket etti. İncirlik Beldesi’nde araçlarını bırakan vatandaşlar, ABD İncirlik Üssü önünde toplanarak darbe girişimine ve ABD’ye tepki gösterdi. Eylemde İncirlik’in kapatılma çağrısı yüksek sesle haykırıldı.

TÜRKİYE, BATI’NIN İPİYLE KUYUYA İNİLMEYECEĞİNİ GÖRMÜŞTÜR

İncirlik Üssü’ne yakın bir noktada AGD Genel Başkanı Salih Turhan basın açıklaması yaptı. Turhan şöyle konuştu: “Türkiye, 15 Temmuz gecesi Batı’nın ipiyle kuyuya inilmeyeceğini görmüştür. Bu üs İslam coğrafyasının kalbine saplanmış bir hançer gibidir. İncirlik, Türkiye’nin değil, İsrail’in güvenliğinin teminatıdır. Bu üsten kalkan uçaklar Irak’ı vurmuştur, Suriye’yi vurmuştur. Ve bu üsten kalkan tanker uçaklar 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin vurulmasına yardım etmiştir.”

İFSADIN, FİTNENİN MERKEZ ÜSSÜ

Kanlı darbe girişimi ile ilgili birçok haber kaynağında ABD’li bir generalden bahsedildiğini dile getiren Turhan, “Bu ABD’li general 15 Temmuz öncesi iki kez gizlice Türkiye’yi ziyaret ediyor. Erzurum’da ve Adana’da darbecilerle gizli görüşmeler yapıyor. Yine CIA tarafından oluşturulan bir ekibin Nijerya ile Türkiye arasında en az 6 ay süren para trafiği gerçekleştirmesinden bahsediliyor. Bu paralarla bir kısım insanın darbeye ikna edildiği konuşuluyor. İncirlik Üssü ifsadın, fitnenin merkez üssüdür. 15 Temmuz İncirlik Üssü’nün gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır” dedi.

BU HANÇERİ SÖKÜN ATIN

Anadolu Gençlik Derneği Adana Şube Başkanı Abdülaziz Kıranşal ise yaptığı konuşmada, “Bizler Bağdat’ı da Şam’ı da Ankara’yı da bombalayan uçakların merkez üssünün İncirlik olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden darbe gecesi,  kalkışmaya örtülü destek veren ABD’yi İncirlik önünde protesto ediyoruz ve bir an önce İslam dünyasının bağrına saplanmış paslı hançer olan İncirlik’in kapatılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

15 Temmuz darbe girişiminin merkez üssü İncirlik’te, Anadolu Gençlik Derneği Adana Şubesi’nin düzenlediği protesto eylemiyle, darbeci ABD protesto edildi. “Darbeci ABD’ye Mesajımız Var” sloganıyla düzenlenen protesto yürüyüşüne binlerce kişi katıldı. Adana Merkez Park’ta toplanan AGD mensupları, buradan yüzlerce araçlık konvoyla İncirlik Beldesi’ne geçti. İncirlik Beldesi’nde araçlarını bırakarak ABD İncirlik Üssü’ne doğru yürüyüşe geçen binlerce kişi, ABD’yi protesto etti. İncirlik Üssü’ne yakın bir noktada durdurulan tepkili vatandaşlar adına, AGD Genel Başkanı Salih Turhan basın açıklaması yaptı. Darbe girişimine direnirken şehit olanlara Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Turhan, “Bu kalkışma karşısında direnen Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, silahlı kuvvetlerimizin emir komuta zincirinden ayrılmayan feraset sahibi komutanlarını ve askerlerini, emniyet güçlerimizi, sivil toplum kuruluşlarını ve halkımızı tebrik ediyorum” dedi.

EN BAŞTAN BERİ BU TOPLULUĞA KARŞI DURDUK 

Bu darbe kalkışmasının ne kadar haince olduğunun ayan beyan ortada olduğunu ifade eden Turhan, bu darbe girişiminin sadece FETÖ adı verilen yapılanmanın bir organizasyonu olmadığını söyledi. Turhan, “Biz en başından itibaren bu topluluğun dinlerarası diyalog toplantılarına karşı çıktık. En başından itibaren bu topluluğun medeniyetler ittifakı toplantılarına karşı çıktık. Bu grubun Vatikan ile olan ilişkilerine dikkat çektik. Maalesef bu ülkenin çocukları bu topluluğun çalışmasıyla kendi halkına silah sıkacak hale getirildi” diye konuştu.

TÜRKİYE, 15 TEMMUZ GECESİ BATI’NIN İPİYLE KUYUYA İNİLMEYECEĞİNİ GÖRMÜŞTÜR

15 Temmuz kalkışmasına ABD hesabına çalışan kadroların da destek olduğunun altını çizen Turhan şöyle devam etti: “Onlar bir plan yapmışlar ve fakat Allah bu plana müsaade etmemiştir. Türkiye, 15 Temmuz gecesi Batı’nın ipiyle kuyuya inilmeyeceğini görmüştür. 15 Temmuz gecesinden itibaren çok daha sıkı bir biçimde kenetlenmiş bir halk Batı’nın ipiyle kuyuya inilmeyeceğine inanmıştır. Biz bu akşam burada İncirlik Üssü’nün karşısındayız. İncirlik Üssü bu topraklardaki 28 NATO Üssü’nden sadece biridir. Ancak özellikle İncirlik Üssü’nün karşısında toplanmış olmamızın elbette bir sebebi var. Burası sıradan bir üs değildir. İncirlik yüksek bir jeopolitiğe sahiptir. Maalesef bu üs İslam coğrafyasının tam kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Kurulduğu günden bu yana Filistin topraklarının işgal edilmesine aracılık etmiş bir üstür. Kurulduğu günden bu yana İslam coğrafyasında kan ve gözyaşına sebep olmuş bir üstür.  İncirlik, Türkiye’nin değil, İsrail’in güvenliğinin teminatıdır. Bu üs bölgedeki tüm terör örgütlerini beslemiştir. Bu üsten kalkan uçaklar Irak’ı vurmuştur. Bu üsten kalkan uçaklar Suriye’yi vurmuştur. Ve bu üsten kalkan tanker uçaklar 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin vurulmasına yardım etmiştir.”

İNCİRLİK ÜSSÜ İFSADIN FİTNENİN MERKEZ ÜSSÜDÜR

Kanlı darbe girişimi ile ilgili birçok haber kaynağında ABD’li bir generalden bahsedildiğini dile getiren Turhan, “General John Campbell. Basında yer alan bilgilere göre ABD’li bu general 15 Temmuz öncesi iki kez gizlice Türkiye’yi ziyaret ediyor. Erzurum’da ve Adana’da darbecilerle gizli görüşmeler yapıyor. Yine CIA tarafından oluşturulan bir ekibin Nijerya ile Türkiye arasında en az 6 ay süren para trafiği gerçekleştirmesinden bahsediliyor. Bu paralarla bir kısım insanın darbeye ikna edildiği konuşuluyor. Diğer taraftan 15 Temmuz gecesi yaşanılan bir gerçek var. O gece F-16’ların uzun süre havada kalabilmesi için ifade ettiğim gibi İncirlik Üssü’nden kalkan tanker uçaklarla sağlandı. Şimdi işte bu üs dün Irak’ta yaptığını, dün Suriye’de yaptığını bugün Türkiye’de yapmıştır. İncirlik Üssü ifsadın, fitnenin merkez üssüdür. İncirlik Üssü, bu coğrafyanın enerji kaynaklarının sömürülmesinin merkez üssüdür. İncirlik Üssü, Büyük İsrail Projesinin merkez üssüdür. Tüm Türkiye’de meydanlardaki halk buna inanmaktadır. 15 Temmuz İncirlik Üssü’nün gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır” şeklinde konuştu.

ABD, AB, İNGİLTERE VE İSRAİL İLE BİRLİKTE YÜRÜNECEK BİR YOL YOKTUR

Türkiye’nin bu sürecin ardından, varlığına, birliğine, geleceğine, bütünlüğüne kastedenleri daha iyi tanıdığını dile getiren Turhan, bu günden sonra ABD, İngiltere, AB ve İsrail ile bağımlı stratejik ortaklık ilişkisinin yürütülmesinin mümkün olmadığını ifade etti. “Tüm Türkiye’de meydanlardaki halk Batı’ya bağımlı olmaktan çıkmak istemektedir” diyen Turhan, “ABD’nin, AB’nin, İngiltere’nin, İsrail’in ipi ile kuyuya inilmez.  Bunu görmemek için kör olmak gerekir. İsrail, karşısında güçlü devletler ve güçlü ordular istemiyor. Irkçılığı ve mezhepçiliği kaşıyarak, ülkeleri kaosa sürükleyerek zayıf düşürüyor. İslam ülkelerini ve Müslümanları birbirlerine yakınlaştırmak, aralarındaki problemleri çözmek,  hepimizin vazifesidir” ifadelerini kullandı.

İSLAM DÜNYASININ BAĞRINA SAPLANMIŞ PASLI HANÇER OLAN İNCİRLİK KAPATILSIN

Anadolu Gençlik Derneği Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal ise yaptığı konuşmada, “Bizler Bağdat’ı da Şam’ı da Ankara’yı da bombalayan uçakların merkez üssünün İncirlik olduğunu biliyoruz. Bizler Irak’ı işgal eden Suriye’yi parçalayan ve Ankara’yı bombalayanların ana karargâhının İncirlik olduğuna inanıyoruz. Sınırları değiştirilmek istenen 22 İslam ülkesinin işgal planlarının İncirlik’ten yapıldığını biliyoruz. İşte bu yüzden darbe gecesi,  kalkışmaya örtülü destek veren ABD’yi İncirlik önünde protesto ediyoruz ve bir an önce İslam dünyasının bağrına saplanmış paslı hançer olan İncirlik’in kapatılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Anadolu Gençlik Derneği Adana Şubesi’nin düzenlediği protesto yürüyüşüne Adana’da bulunan diğer STK’lar da destek verdi.

EN BÜYÜK ZARARI ORDUMUZ GÖRDÜ

Yaşadığımız bu 15 Temmuz kalkışmasından en çok zararı ordumuzun gördüğünü söyleyen Turhan, “Türkiye’nin jeopolitik üstünlükleri mutlaka güçlü bir ordu ile desteklenmelidir. Ordusunun itibarının yerlerde olduğu bir ülkenin teröre ve dış tehditlere karşı bir güvenlik zafiyeti kaçınılmazdır. Bugün olması gerekeni konuşma günüdür. ABD, AB, İngiltere ve İsrail ile birlikte yürünülecek bir yol yoktur. Türkiye mutlaka İslam Ülkeleriyle bir araya gelmenin yollarını aramalıdır. Bunun yolu inancımızın bize verdiği sorumluluğu yeniden kuşanmaktır. Bunun için: Mutlaka İslam Ülkeleri Ortak Pazarı,  İslam Ülkeleri Ortak Para Birimi,  İslam Ülkeleri Barış Gücü, İslam Ülkeleri Sanayi ve Teknoloji İşbirliği, İslam Ülkeleri Kültür Birliği, İslam Ülkeleri Kadın ve Aile Koruma Birliği, İslam Ülkeleri İletişim ve Haber Ağı, İslam Ülkeleri Enerji Birliği kurulmalıdır” diye konuştu.

YENİ BİR DÜNYA ŞART

Turhan, açıklamasını şu şekilde bitirdi:

1-Kim Önce Ahlak ve Maneviyat diyorsa, hesap vereceğine inanıyorsa, sorumluluk duygusu taşımayan kadrolarla bir yere varılmayacağına inanıyorsa; 

2-Kim hakkı üstün tutuyor, haklıyı savunuyor ve zulme karşı çıkıyorsa;

3-Kim barış ve huzur ortamından yanaysa, terör ve çatışmaya karşı ise;

4-Kim bu coğrafyada ırkçılık ve mezhepçilik yapmadan birlikte yaşamayı istiyorsa;

5-Kim bu coğrafyanın tekrar tarihe yön veren bir yapıya bürünmesini istiyorsa;

6- Kim her açıdan bu coğrafyanın her açıdan bağımsız ve kalkınmış olmasını istiyorsa;

7-Kim temel insan haklarının, inanç ve düşünce hürriyetinin, can, mal, din, akıl ve nesil emniyetinin özlemini çekiyorsa;

8-Kim müreffeh ve mutlu bir yaşam düşlüyorsa;

9-Kim hakkı üstün tutan adil bir düzen istiyorsa bunun yolu Avrupa Birliği’nden değil İslam Birliği’nden ve Yeni Bir Dünya’nın kurulmasından geçer. Dünya bizi aldatmasın. Makamlar mevkiler bizi aldatmasın. Dönüş Allah’adır.-Milli gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme