Bayrampaşa Anadolu Gençlik Derneği Mekke’nin Fethi’ni Kutladı

Stklar
Bayrampaşa Anadolu Gençlik Derneği, Mekke’nin Fethi’nin 1391. yılını Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde kutladı. Anadolu Gençlik Derneği’nin “İnsanlığa Bir İnşirah̶...
EMOJİLE

Bayrampaşa Anadolu Gençlik Derneği, Mekke’nin Fethi’nin 1391. yılını Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde kutladı.

Anadolu Gençlik Derneği’nin “İnsanlığa Bir İnşirah” temasıyla her yıl düzenlediği Mekke’nin Fethi’nin 1391. yılını tüm yurtta kutladı. Bayrampaşa’da kutlamanın adresi ise Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ydi.

Program, Hafız Şinasi Süleymanoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra Bayrampaşa Anadolu Gençlik Derneği’nin faaliyetlerinin yer aldığı tanıtım filmi yayınladı.

Tanıtım filminin ardından program Bayrampaşa Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Mehmet Zahid Arslan’ın selamlama konuşmalarıyla devam etti. Arslan, Mekke’nin Fethi programının tarih detaylarından bağımsız bir çalışma olduğunu, buradaki asıl amacın Allah’ın rızasına uygun olmayan fiillerin ve davranışların zirve yaptığı böyle bir akşamda gençlerin burada bulunmalarını sağlayarak, Allah’ın rızasına uygun işlerin yapıldığı, bir ve birliğin olduğu güzel bir ortam sağlamaya çalışıyoruz. Burada amaçlanan budur diye konuştu. Arslan’ın konuşmasının ardından kutlamalar karate gösterisiyle devam etti.

Gençlerimizin hazırladığı karate gösterisi büyük beğeni topladı

Karate gösterisinin ardından yazar Abdullah Yıldız konuşmalarını yapmak üzere sahneye çıktı. Abdullah Yıldız konuşmasında Mekke’nin Fetih sürecini Peygamber Efendimiz ve sahabelerinden hayatında kesitler aktararak anlattı. Mekke’nin Fethi’nin bir gönül fethi olduğunu, kalplerin İslam ve tevhid ile buluştuğunu vurguladı.

Programın sonunda ise Mekke’nin Fethi ile ilgili bir bilgi yarışması yapıldı. Yarışmada birinci olan öğrenciye 1000 TL, ikinci olan öğrenciye 750 TL, üçüncü olan öğrenciye ise 500 TL ödül verildi.