Anadolu Gençlik Derneği, “250 bin Kur’an-ı Kerim Hediye Ediyoruz” kampanyası başlattı

Stklar
Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi, 250 bin şehit anısına “250 bin Kur’an-ı Kerim Hediye Ediyoruz” projesi başlattı. Bu proje kapsamında Türkiye ve Afrika’da olmak üzere 2...
EMOJİLE

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi, 250 bin şehit anısına “250 bin Kur’an-ı Kerim Hediye Ediyoruz” projesi başlattı. Bu proje kapsamında Türkiye ve Afrika’da olmak üzere 250 bin ihtiyaç sahibine Kur’an-ı Kerim hediye edilecek.

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, bu çalışmayı özellikle gençlerin Kur’an-ı Kerim ile buluşmasını ve onu başucu kitabı olarak sürekli okunmasını sağlamak amacıyla başlattıklarını vurguladı.

Bu çalışmalar vesilesiyle Rabbimizin milletimizi ve ümmeti her türlü musibetlerden muhafaza etmesini ve bağışlamasını temenni eden Yunus Genç konuşmasına şöyle devam etti:

” Misyonu inançlı ve fedakar bir neslin yetiştirilmesi olan Anadolu Gençlik Derneği, muhatap olduğu gençliğin içinde bulunduğu meselelerle ilgilenmek ve bu meselelerle meşru dairede çözümler üretmek için gayret ortaya koymaktadır. Modern sistemin ahlak ve inancı bireysel ve içe dönük bir mesele olarak değerlendirdiği bir ortamda “Önce Ahlak ve Maneviyat” düsturuyla hareket etmekteyiz. Sadece dünyevi ihtiyaçlarını tatmin etmeye yönlendirilmiş gençlerimize, hayatın aslında iman ve cihat olduğu şuurunu aşılamak gayesiyle eğitim çalışmalarımızı planlıyor ve yürütüyoruz. Ortaokullarda, liselerde, üniversitede ve hatta lisansüstü eğitim düzeylerinde oluşturduğumuz komisyonlarımız ile eğitimin tüm aşamalarındaki gençlerimizle uygun koşullarda çalışmalar yürütüyoruz. Salgın öncesinde olduğu gibi salgın döneminde de gerekli tedbirler alınmak suretiyle bu çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Tüm illerimizde genel merkezimizin nezaretinde olduğu gibi İstanbul’da da il yönetimimizin kontrolünde 39 ilçe yönetimimiz ile birlikte şehrimizin tüm bölgelerine ulaşmak ve Hakk’ın tebliğ edilmediği tek bir genç bile bırakmadan bu çalışmaları yapmanın gayreti içindeyiz. Biz istiyoruz ki her gencimizin şahsına özel bir Mushaf’ı olsun, hayatı boyunca onunla Kuran okumayı öğrensin, onunla hem hal olsun hem de hafızlık yapsın. Her türlü fuhşiyatın gençlerin gözleri önüne serildiği ve rahatlıkla ulaşıldığı böyle bir dönemde Kur’an-ı Hakim’i gençlerimizin gündemine sokmak, onlara Kur’an’a ulaşmaları için pratik bir yol sunmak en hayırlı hizmet olacaktır” ifadelerini kullandı.

Yunus Genç: Çalışmamızın sloganındaki 250 bin sayısı alelade seçilmiş bir rakam değildir. Şehadeti dualarının en başına koyan bir gençlik hareketi olarak her yıl bu ay içerisinde Çanakkale’de dini ve istiklali için can veren 250 bin şehidimize atfen bu sayı özellikle seçilmiştir. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Rabbimizden rahmet diliyoruz.

Projenin gerçekleştirilmesinde Cansuyu Derneği’nin katkılarına değinen Yunus Genç, “Bağışçılarımızın Kur’an-ı Kerim hediyelerini tespit etme ve kabul etme bağlamında talep toplama sürecini başlatmış oluyoruz. Kur’an-ı Kerim hediye etmek isteyen bağışçılarımız, oluşturulan web sitesi, il merkezimizdeki çağrı merkezi ve ilçe merkezlerimizdeki sorumlularımız vasıtasıyla bağış işlemlerini yapabileceklerdir. İkinci etapta ise gelen hediye Kur’an-ı Kerim’ler hızlı bir şekilde talep edilen yerlere ulaştırılmış olacaktır. Dağıtım sürecinde çalışmamızın bir paydaşı olan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimizin hem yurtiçi hem de yurtdışı dağıtımındaki yetkin dağıtım kanallarından istifade etmiş olacağız. Ayrıca hediye Kur’an-ı Kerim bağışı yapmak isteyen kurumsal ve bireysel bağışçılarımızın dağıtım sürecindeki taleplerini de dikkate alma gayretinde olacağız” diyerek hediye Kur’an-ı Kerim’lerin özenle yerlerine ulaştırılacağının altını çizdi.

“250 BİN KUR’AN-I KERİM HEDİYE EDİYORUZ” WEB SİTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme