Siyonist çete İsrail’in insanlık dışı saldırısına sert tepkiler

Güncel
İsrail’in Mescid-İ Aksa’ya düzenlediği saldırıya tepkiler artarak devam ediyor.. Türkiye’den gelen tepkilerde saldırının insanlık dışı olduğunun altı çizilerek İsrail’e kınama ...
EMOJİLE

İsrail’in Mescid-İ Aksa’ya düzenlediği saldırıya tepkiler artarak devam ediyor.. Türkiye’den gelen tepkilerde saldırının insanlık dışı olduğunun altı çizilerek İsrail’e kınama mesajları yayınlandı.

İşgal rejimi İsrail güçleri Mescid-İ Aksa’ya girerek namaz kılan cemaate saldırdı. Ses bombasıyla düzenlenen saldırıda 53 kişi yaralandı. İsrail’in düzenlediği alçak saldırıya tüm siyasi partilerden ve sivil toplum örgütlerinden sert tepki geldi.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU: ZAMAN ZALİMLERE HADDİNİ BİLDİRME ZAMANIDIR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa’da cemaate saldırmasına tepki gösterdi.

Karamollaoğlu twitter hesabından yaptığı açıklamada “Gün, ilk kıblemize, onurumuza, namusumuza ve izzetimize sahip çıkma günüdür! Zaman, zalimlere haddini bildirme zamanıdır!” mesajı verdi

İBRAHİM KALIN: “ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İşgal rejiminin Mescid-i Aksa’da namaz kılan Filistinlilere ses bombaları ile yaptığı müdahaleye tepki gösterdi. Kalın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İsrail polisinin Mescid-i Aksa’ya girerek ses bombalarıyla saldırmasını şiddetle kınıyoruz. Mübarek Ramazan günlerinde hiçbir kutsala saygısı olmayan İsrail işgal güçleri Mescid-i Aksa’yı derhal terk etmelidir. Bu menfur ve pervasız saldırılar derhal durmalıdır” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA ŞENTOP: İSRAİL TERÖRÜNÜ LANETLİYORUM

Her Ramazanda olduğu gibi İsrail’in şiddet ve zulmünün arttığı günlere şahitlik ediyoruz. Bu gece, Mescid-i Aksa’da, namaz kılan cemaate saldırı açık bir devlet terörüdür. Şiddet ve zulüm eken barış ve huzur biçemez. Mescid-i Aksa’daki terörü lanetliyorum.

MERAL AKŞENER: İNSANLIK DIŞI OLAY

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yayınladığı mesajda, Mescid-i Aksa’ya giren siyonist çetenin polisini kınadı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: DUALARIMIZ AYNI YÜREKLERİMİZ BİR

Kemal Kılıçdaroğlu Siyonist rejimin saldırıları nedeniyle yayınladığı mesajda “İsrail polisinin Mescid-i Aksa cemaatine yaptığı saldırıları şiddetle kınıyorum. Filistinli kardeşlerimizle dualarımız aynı, yüreklerimiz birdir!” mesajını verdi

ÖMER ÇELİK: İSRAİL SAYGISIZLIĞINI KINIYORUZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise yaptığı açıklamada,  Harem-i Şerif’in, tüm Müslümanların kutsal mabedi olduğunu belirterek, “İsrail hükümetinin mübarek Ramazan ayında Müslümanların mabedine yaptığı saygısızlığı ve Filistinlilere uyguladığı şiddeti kınıyoruz. İsrail, Mescidi Aksa’nın hukuki statüsüne saygı duymalı ve uluslararası yükümlülüklerine uygun davranmalıdır. Filistinli kardeşlerimizin din ve vicdan özgürlüklerinin sonuna kadar yanındayız” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: MİLLİ GAZETE

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme