Zayıflama Ölümüne Soruşturma

Olaylar
Antalya’da zayıflamak için gittiği klinik otelde kalp krizi sonucu ölen Kamil Can Koşar, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Sağlık Bakanlığı, Koşar’ın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı. Koşa...
EMOJİLE

Antalya’da zayıflamak için gittiği klinik otelde kalp krizi sonucu ölen Kamil Can Koşar, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Sağlık Bakanlığı, Koşar’ın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı. Koşar’ın avukatı ise olayın ‘kastı aşan adam öldürme’ olduğunu savundu.
Polonezköy’deki lüks zayıflama merkezinde 19 yaşındaki Dila Kurt‘tan sonra ‘Deri Kralı’ olarak tanınan Turgut Koşar’ın 35 yaşındaki oğlu Kamil Can Koşar’ın zayıflamak için gittiği klinik otelde kalp krizinden ölümü gözleri yine bu merkezlere çevirdi.

Antalya’da Ayka Vital Park adlı klinik otelde diyet programı uygulanırken yaşamını yitiren 143 kilo ağırlığındaki Günaydın Restoran’ın işletmecisi Kamil Can Koşar’ın cenazesi, İstanbul’da gözyaşları arasında toprağa verildi. Koşar için Teşvikiye Camisi’nde düzenlenen cenaze töreninde annesi Semiha Koşar, kardeşleri Kerim ve Mehmet Ali Koşar, taziyeleri kabul etti. Kardeşinin tabutuna çiçek koyan Kerim Koşar ile Kamil Can Koşar’ın arkadaşları gözyaşlarını tutamadı. Cenaze törenine Can Koşar’ın ailesi, yakınları, arkadaşlarıyla eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz ile sanatçı Kadir İnanır da katıldı. Koşar’ın naaşı, Zincirlikyu Mezarlığı’nda defnedildi. Yakınları, Koşar’ın ölümüyle ilgili zayıflama merkezini sorumlu tuttu.

BAKANLIK DEVREDE

Gittiği zayıflama kampında kalp krizinden hayatını kaybeden, Kamil Can Koşar’ın ölümüyle ilgili Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, zayıflama merkezine bakanlıkça verilmiş herhangi bir ruhsatın olmadığı bildirildi. Bakanlığın "zayıflama merkezi" adı altında ruhsatlandırdığı herhangi bir sağlık merkezinin bulunmadığı belirtilen açıklamada, vatandaşların sağlıkla ilgili her türlü müracaatlarında ilgili tesisin Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlı olup olmadığını araştırmaları hatırlatılarak, kamptaki ölümle ilgili soruşturma sonucunun kamuoyuyla ayrıca paylaşılacağı belirtildi.

‘KASTI AŞAN ADAM ÖLDÜRME’

Koşar’ın avukatı Aşkın Çetin, şüpheli ölüm olduğu için savcılığın soruşturmayı başlattığını belirterek, kendilerinin de ayrıca şikayette bulunduklarını bildirdi. Suçun taksirle adam öldürme suçlamasına giremeyeceğini kaydeden Çetin, ‘Bize göre kastı aşan adam öldürme söz konusu. Ruhsatın olmayışı, acil durumda müdahalede bulunacak bir ambulansın bulunmayışı gibi nedenlerle bu göz göre göre olan bir olaydır. Böylesi bir olay öngörülecek durumda iken hiçbir tedbir alınmamıştır. Olay, kastı aşan adam öldürmedir, savcılığın davayı böyle açması çabasındayız" dedi. Çetin, Sağlık Müdürlüğü’nün otelde incelemede bulunmak üzere komisyon kurmasını ‘geç kaldılar’ diye değerlendirerek, oteldeki bütün hastaların bu olaydan sonra ayrıldığını, otelin fiilen zaten kapalı olduğunu kaydetti.

KOMİSYON İNCELEMESİ

Antalya Sağlık Müdürlüğü de zayıflamak için gittiği otelde kalp krizi geçirerek ölen Kamil Can Koşar’ın ölümüne yol açan koşulları incelemek üzere komisyon kurdu. Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve aralarında fizik tedavi uzmanı ve kardiyoloğun da bulunduğu komisyon, incelemelere başladı. Turizm Bakanlığı’ndan ruhsatlı oteli ve Koşar’ın kaldığı dönemdeki koşulları inceleyecek komisyon, rapor hazırlayıp valiliğe sunacak.

DİLA KURT DA KALPTEN ÖLDÜ

2008 yılında Koşar’ın ölümüne benzer bir olay da Dr. Muzaffer Kuşhan’ın Polonezköy’deki lüks zayıflama kliniğinde meydana gelmişti. Türkiye’nin tanınmış işadamlarından Ali Dürüst’ün yeğeni 19 yaşındaki Dila Kurt, 1.5 ayda 15 kilo birden verince kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Sağlık Bakanlığı müfettişleri kampta yapılan incelemenin ardından kampın kapatılmasına karar vermişti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme