Yeşilay’dan Sivil Anayasaya Destek

Olaylar
Meclis Başkanlık makamında yapılan görüşmeye AK Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti Trabzon Milletvekili ve TBMM Sağlık Aile, Çalışma ve So...
EMOJİLE

Meclis Başkanlık makamında yapılan görüşmeye AK Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti Trabzon Milletvekili ve TBMM Sağlık Aile, Çalışma ve Sosyal İşler  Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl  Yeşilay Ankara Şube Başkanı Şemsettin Toprak ve Genel Başkan Danışmanı Ali Yiğit de katıldı.

YEŞİLAY’DAN SİVİL ANAYASA’YA DESTEK
Türkiye’nin sivil ve demokrat bir anayasaya ihtiyacı olduğunu belirten Yeşilay Cemiyeti Av. Muharrem Balcı, "Yeni ve sivil bir anayasa yapılmasını destekliyoruz. Yapılacak yeni anayasada bağımlılıklara karşı maddelerin de yer almasını istiyoruz. Bunun için Yeşilay’ın Anayasa teklifini en kısa zamanda sizlere ulaştıracağız" dedi.
Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin bağımlılıklar olduğunu belirten Balcı, "Bireylerin ve toplumun sağlığını tehdit eden bu zararlı alışkanlıklarla hepimiz mücadele etmeliyiz. Bu konuda meclisin bizlere vereceği desteği önemsiyoruz. Mecliste bir ‘Yeşilay Dostluk Grubu’ kurulması konusunda girişimlerimiz sürüyor" dedi.
Türkiye’nin sigarayla mücadelede aldığı mesafenin sevindirici olduğunu belirten Balcı, aynı hassasiyetin alkol ve diğer bağımlılık yapan maddelerle mücadelede de gösterilmesini istedi.

ÇİÇEK, "TÜRKİYE’NİN BU MÜCADELEYE İHTİYACI VAR"
Yeşilay’ın 91 yıllık tarihinde büyük başarılara imza attığını belirten Meclis Başkanı Cemil Çiçek ise, "Anayasa ile ilgili tekliflerinizi memnuniyetle bekliyoruz. Bu konuda sizlerin önerileri çok önemli. Sizin gibi STK’lar aracılığıyla sivil bir anayasa yapmayı arzuluyoruz" dedi.

TBMM’de bir Yeşilay Dostluk Grubu kurulması çalışmalarına da değinen Çiçek, "TBMM Başkanı olarak Yeşilay’ın yapacağı çalışmaları destekliyorum. Bu konuda elimden geleni yapmaya gayret edeceğim. Çünkü Türkiye’nin bu mücadele ihtiyacı var. Gençlerimizin, toplumun bağımlılıklar yoluyla zehirlenmesine göz yumamayız" şeklinde konuştu.