Yenidoğan Bebekler İçin Bebek Battaniyesi Modelleri

Olaylar
Yenidoğan bebeklerin cildi yetişkin bireylere göre hassastır. Bu nedenle dış etkenlerden daha kolay etkilenir ve alerjik reaksiyon gösterebilirler. Bebeklerin cildi ile ilgili bu durumun bilincinde ol...
EMOJİLE

Yenidoğan bebeklerin cildi yetişkin bireylere göre hassastır. Bu nedenle dış etkenlerden daha kolay etkilenir ve alerjik reaksiyon gösterebilirler. Bebeklerin cildi ile ilgili bu durumun bilincinde olan anneler ise, bebekleri için tercih ettikleri ürünlerin onların cildi ile uygun olmasına özen gösterirler. Bu anlamda özellikle kıyafetlerinin kaliteli malzemelerden imal edilmiş olmasını tercih ederler. Çünkü kaliteli ve doğal malzemelerden üretilen bebek kıyafetleri, bebeklerin cildine nefes aldırır ve onları rahatsız etmez. Aynı durum bebek battaniyesi için de geçerlidir. Bebeklerin soğuk havalardan korunması ve rahat bir uyku çekmeleri için kullanılan bu ürünler, tıpkı kıyafetleri gibi ciltleri ile direkt olarak temas eder. Peki, yenidoğan bebeğinizin rahat bir uyku çekmesi için tercih edebileceğiniz bebek battaniyesi modelleri nelerdir? Bu battaniyeler arasından seçim yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Yenidoğan Bebekler İçin Bebek Battaniyesi Modelleri

Yenidoğan bebekler için tercih edilebilecek bebek battaniyesi modelleri arasında penye battaniyeler yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında kullanılan bu battaniyeler, terletmez ve hafiftir. Yumuşak dokuları ile yenidoğan bebeklerin konforlu bir uyku çekmesini sağlayan penye battaniyeler, havaların ılık olduğu günler için idealdir.

Bunların yanı sıra yenidoğan bebeğiniz için müslin bebek battaniyesi de satın alabilirsiniz. Bu battaniyeler, özellikle bebeklerin kundaklanması için kullanılır. Çünkü müslin kumaş ince yapılıdır ve hava aldırır. Son olarak bebeğiniz için satın alabileceğiniz battaniye çeşitlerinden birisi de polar kumaştan imal edilenlerdir. Ancak bu battaniyeleri daha çok kış ayları için tercih etmenizi öneririz. Çünkü polar bebek battaniyeleri sıcak tutar ve yaz aylarında kullanırsanız bebeğinizin terlemesine neden olabilir.

Bebek Battaniyesi Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Yenidoğan bebeğiniz için satın alabileceğiniz battaniye modellerine yukarıda kısaca değindik. Ancak bu ürünleri satın alırken sadece bebek battaniyesi fiyatları ya da modellerini dikkate alarak seçim yapmamalısınız. Çünkü bebek battaniyesi seçimi sırasında ürünün kimyasal içermediğinden ve sertifikalı olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca tüylü iplerden örülmüş battaniyelerden uzak durmalısınız.

Tüm bunların yanı sıra bebeğiniz için satın almayı düşündüğünüz battaniyenin mevsime uygun olmasına özen gösterin. Eğer kış aylarındaysanız iyi ısıtan ürünleri tercih etmelisiniz. Yine yaz ayları için müslin kumaştan üretilen bebek battaniyesi modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme