Yeni havalimanına metro

Olaylar
Yapımı uzun süre tartışma konusu olan ve hala tam olarak tamamlanmadan hizmete giren İstanbul Havalimanına metro geliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Gayrettepe-İstanbul Havaliman...
EMOJİLE

Yapımı uzun süre tartışma konusu olan ve hala tam olarak tamamlanmadan hizmete giren İstanbul Havalimanına metro geliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattının önümüzdeki yıl, Halkalı-İstanbul Havalimanı hattının ise üç yıl içinde açılacağını söyledi.

İstanbul Havalimanına gelecek İstanbul’dan yeni havalimanına halihazırda sadece Havaist otobüsleriyle toplu ulaşım sağlanabiliyor.

Turhan, Gayrettepe hattının altyapısının kurulduğunu belirterek, “Amacımız 2020 yılında bu hattı hizmete vererek İstanbulluların havalimanına ulaşım sıkıntısını tamamen ortadan kaldırmış olmak” dedi.

Bakan, Halkalı hattı için şunları söyledi: “Halkalı-İstanbul Havalimanı arasında da raylı sistem altyapısını kuruyoruz. Onun da yer teslimini Mart ayında gerçekleştirdik. 2022 yılında hizmete vermiş olacağız.”

 

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme