Yeni askerlik sistemiyle alakalı Hulusi Akar’dan açıklama

Olaylar
Özellikle gençler tarafından merakla beklenen yeni askerik sistemiyle alakalı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Bakan Akar Yeni askerlik istemiyle alakalı “B...
EMOJİLE

Özellikle gençler tarafından merakla beklenen yeni askerik sistemiyle alakalı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yeni bir açıklama yapıldı.

Bakan Akar Yeni askerlik istemiyle alakalı “Bir taraftan ülkemizin güvenliği bağlamında yükümlülük hizmetini diğer taraftan gençlerimizin eğitim ve mesleki ihtiyaçlarını dikkate alıyoruz. İnşallah ülkemize, milletimize, gençlerimize hayırlı bir sonucu yakın bir zamanda belirleyeceğiz.” dedi.

Kayseri’de bir takım ziyaretlerde bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Valiliği ziyareti esnasında gazeteciler tarafından gelen soruları yanıtladı.

Gündeme dair bir çok konuya cevap veren Hulusi Akar, gazetecilerin son zamanlarda en fazla merak edilen yeni askerlik sitemiyle ilgili sorularına da cevap verdi.

AKAR: “SÖYLEYECEĞİM BİR TEK HUSUS VAR…”

Yeni askerlik sistemiyle ilgili henüz sona gelinmediğini açıklayan Hulusi Akar, henüz sona gelinmeyen yeni sistemle alakalı yapılan yorumları “doğru bulmuyorum bunlar sadece ihtimaller” dedi. Araştırmaların hızla devam ettiğini açıklayan Akar,  çalışmalar bittiği zaman yeni sistemin vatandaşlara detaylı bir şekilde açıklanacağı bilgisini verirken şöyle konuştu. 

“Burada benim söyleyeceğim bir tek husus var, bunlar olmuş bitmiş şeyler değil. Bunlar bazı ihtimaller. Bazı olasılıklardan bahsediliyor. Bunların hepsi değerlendiriliyor, ilgili kurumlarımız ve bakanlıklarımızla ayrıntılı bir şekilde çalışılıyor. Öngörülebilir bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bir taraftan ülkemizin ve emniyetimizin güvenliğini sağlayarak yükümlülük hizmetini yerine getirmek düşünülürken diğer taraftan da gençlerimizin eğitim ve mesleki ihtiyaçlarını da göz önüne alıyoruz. Bunların hepsini em optimal şekilde düzenleyecek bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bunların hepsi tekrar altını çiziyorum bir takım ihtimallerden, birtakım imkanlardan bahsediyoruz. Bazı hareket tarzlarından bahsediyoruz. Bunlar tamamlandıktan sonra cumhurbaşkanlığı katına sunulacak. Cumhurbaşkanımızın incelemesine, değerlendirmesine, onaylamalarına müteakip de işlem ilerlemeye devam edecek. “

 

 

Kaynak. Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme