Olaylar

Yaşamla Ölüm Arasında 7 Saat

Antalya’da selden kaçıp ağaca çıkan 2 kişi, 7 saat yardım bekledi. En sonunda arkadaşları bot tutup imdada yetişti. Fakat biri, çoktan sel sularına kapılmıştı bile… Antalya’da 2 gün süren yağış..

Yaşamla Ölüm Arasında 7 Saat

Antalya’da selden kaçıp ağaca çıkan 2 kişi, 7 saat yardım bekledi. En sonunda arkadaşları bot tutup imdada yetişti. Fakat biri, çoktan sel sularına kapılmıştı bile…

Antalya’da 2 gün süren yağış yaşamı felç etti, 3 de can aldı. Serik ile Aksu ilçeleri arasında kalan binlerce dönümlük ova ise Vali Yardımcısı Mehmet Seyman‘ın ifadesiyle "denize döndü."      D-400 Antalya-Alanya karayolunun Serik ilçesine bağlı Abdurrahmanlar beldesinde sulara kapılan otomobilin sürücüsü Muhammet Şahin yaşamını yitirdi. Şahin‘in, ikinci el Tofaş-Şahin model aracını önceki gün satın aldığı öğrenildi. Abdurrahmanlar beldesi girişinde ise önceki akşam içinde 2 kişinin bulunduğu bir otomobil sele kapıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

Aracın üzerine çıkan Ali Rıza Türktaş (30) ile Mustafa Dolapçı (51) daha sonra bir ağaca tutunup, saat 23.45 sıralarında cep telefonuyla yardım istedi. Bulundukları bölgenin üzerinde enerji nakil hattı olması nedeniyle helikopterle ulaşılamayan 2 kişiye ulaşmak için görevliler yetersiz kalınca Alanya’dan gelen arkadaşları bot kiraladı. 7 saatlik çabanın ardından Ali Rıza Türktaş kurtarılırken, Mustafa Dolapçı sel sularında kayboldu. Önceki gün Demre ilçesinde odun toplamak için sahile inen ve dalgalara kapılarak kaybolan 49 yaşındaki Kazım Şahin’in ise dün sabah cesedi bulundu. Serik’e bağlı Yukarıkocayatak beldesi Azaplar Mahallesi’ndeki çadırlarda yaşayan 6’sı çocuk 17 kişi de helikopterle kurtarıldı. Önceki gün Ferik ilçesine bağlı Karıncalı köyünde 27 yaşındaki Sami Demirbaş, sel suları nedeniyle elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL