Yargıda FETÖ operasyonu …

Olaylar
STAR muhabirinin edindiği bilgiye göre, Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato nun talimatı ile İzmir Emniyet Müdürlüğü organize suçlarla mücadele şubesi ekipleri terör örgütü Fetö/pdy’nin yargıdak...
EMOJİLE

STAR muhabirinin edindiği bilgiye göre, Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato nun talimatı ile İzmir Emniyet Müdürlüğü organize suçlarla mücadele şubesi ekipleri terör örgütü Fetö/pdy’nin yargıdaki çalışanlarına yönelik sabah saatlerinde izmir’in Karşıyaka, Menemen ve Torbalı ilçeleri ile Manisa da  7 ayrı adrese eş zamanlı olarak operasyon  düzenledi.

Operasyonda, terör örgütü FETÖ/PDY Üyesi oldukları gerekçesiyle değişik mahkemelerde Yazıİşleri müdürü olarak görev yapan Y.K, H. S.K, T.A, M.S, B.D, Y.Y ile M.F.S’yi gözaltına alındı.

Örgüt üyelerinin evlerinde ve görev yaptıkları bölümlerde de arama yapıldığı öğrenildi.

Gözaltına alınan 2’si kadın 7 kişinin terör örgütü fötö/pdy’den aldığı talimatlarlar ile İzmir Adliyesi’nde 17 Eylül ile 16 Aralık 2015 tarihlerinde adliye çalışanlarına yönelik yapılan Yazıişleri Müdürlüğü  sınavlarını kazananlara mülakatta kumpas kurdukları ileri sürülüyor.

Iddialarda, FETÖ/PDY Üyesi olmayanları gereksiz yere fişleyerek Kendi elemanları Yazıİşleri müdürü yaptıkları ifade ediliyor.

Gözaltına alınan ve aralarında yazıişleri  müdürlerinin de bulunduğu 2’si kadın 7 kişi organize suçlarla mücadele şubesine getirilerek sorgulanmalarıma başlandı.

Bu arada gözaltına alınan B.D, Y.Y ile M.T.S’nin terör örgütü FETÖ/PDY Üyesi oldukları gerekçesi başka bir soruşturmadan dolayı ile takipli oldukları öğrenildi.-Star