Yağmur Geliyor Ama Sıcaklıklar da Artacak

Olaylar
Batıda sıcaklık 25 ile 30 dereceye kadar çıkacak, doğuda 20 dereceyi geçecek. Lodos ve çöl tozlarıyla batıda gökyüzü yine puslu ve turuncumsu bir hal alabilir.  Bu hafta çok az bölgede hafif ve k...
EMOJİLE

Batıda sıcaklık 25 ile 30 dereceye kadar çıkacak, doğuda 20 dereceyi geçecek. Lodos ve çöl tozlarıyla batıda gökyüzü yine puslu ve turuncumsu bir hal alabilir. 

Bu hafta çok az bölgede hafif ve kısa geçişler halinde yağmur var. Beş büyük kentin hava koşullarına gelince, İstanbul’un bugünlerde en sıcak ilçesi Sarıyer ve sıcaklık 22 derece. Yağış yok ancak iki gün yine çöl tozlarıyla hava puslu olacak.

Ankara açık, 24 derece, İzmir’de iki gün çöl tozları gökyüzünü sıklıkla kaplayacak, sıcaklık 26 derece, perşembe 30 dereceyi bulabilir. Bursa ve Adana’da da sıcaklık 25 dereceye çıkıyor.

Marmara hafta ortası 30 dereceye çok yakın, 28-29 dereceyi görecek. Geçen hafta olduğu gibi çöl tozları gökyüzünü ara ara kapatacak. Ancak yağış yok.

İç Anadolu 20-25 derece arasında ve güneşli ancak sonraki 3 gün bölgenin güneyi yağış alacak. Ama Konya, Niğde, Kayseri arasındaki bu yağışlar akşam üstü saatlerinde ve kısa sürelerle görülecek.

Ege kıyıları bulutlanırken, İç Ege’de güneş parlıyor. Çöl tozları ve lodosla birlikte bu hafta, baş ağrısı ve yorgunluk hissi de artabilir.

Akdeniz ve Güneydoğu 25 dereceyi buluyor. Isparta, Burdur arasında başlayacak hafif yağmurlar, sonraki 3 gün antalya ve mersin’i de etkisi altına alacak.

Doğu Anadolu 2-3 derece daha ısınıyor. Malatya, Elazığ arası güneşli. Erzurum, Kars, Ağrı ve Van’da kısa sürelerle yağmur etkili olacak. Elazığ 23, Van 16, Erzurum 18 derece.

Karadeniz lodosun etkisiyle ısınıyor. Bu hafta önemli bir yağış yok, akşam üstü Bolu, Kastamonu dolayları ve Rize, yerel nisan yağmurlarından etkilenebilir.

Ntvmsnbc