Vietnam Vizesi İçin Sadece Pasaport Yetiyor mu?

Olaylar
Vietnam kültürel açıdan bakıldığında bize çok da benzemeyen bir ülke olduğu ortaya çıkmaktadır. Ama bu ülkeye gitmek isteyen insanların da sadece pasaportunun olması yetmiyor. Zira Vietnam da dünyada ...
EMOJİLE

Vietnam kültürel açıdan bakıldığında bize çok da benzemeyen bir ülke olduğu ortaya çıkmaktadır. Ama bu ülkeye gitmek isteyen insanların da sadece pasaportunun olması yetmiyor. Zira Vietnam da dünyada ki pek çok ülke gibi vize ile girilen ülkeler arasındadır.  Yani Vietnam vizesi almadan bu ülkeye gitmek mümkün değildir.

Her ülkenin vize alınmasında kendince değişik koşulları bulunur iken Vietnam en kolay vize alınabilecek ülkelerin başında gelir.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam vizesi nasıl alınır sorusunun yanıtı oldukça basittir ve çok basit işlemler ile kolayca bu ülke vizesi alınarak kişi istediği zaman vize alarak bu ülkeye turistik bir gezi gerçekleştirebilir.

Vietnama vize alma noktasında öncelikli kişinin bir pasaportunun olması ve bu pasaportun süresinin dolmaması gerekmektedir. Bunun dışında ikinci olarak Vietnam’a yapılacak olan gezinin gidiş dönüş tarihlerinin olduğu uçuş biletlerinin ya da yapılan rezervasyonunun kayıtlarının olması gerekir.

Bu noktada da kişi Türk Hava Yollarının online rezervasyon yapan siteleri üzerinden kolayca gidiş dönüş rezervasyonunu yaptırıp başvurusunda bulunabilir.

Ortalama olarak ilgili merkezlerde bu işlemin süresi 7 ile 10 gün arasında gerçekleşmekte ve çok ekstrem bir durum yok ise ( savaş, ülkeler arası kriz vb.) çok daha uzun sürmemekte ve rahatça vize alınabilmektedir.

Vietnam vizesi almak için Vietnam vizesi veren resmi acenteler üzerinden online yapılabileceği gibi doğrudan Vietnam büyükelçiliğine başvuru yaparak da gerçekleşebilmektedir. Vietnam’da ki tek Türk vize danışmanlık firması olan Vietnam Rehberi ise, Vietnam’da servis veren güvenilir acentaların başında geliyor. Vietnam Rehberi şirketinin resmi web sitesi üzerinden başvurularınızı online olarak hiçbir ücret ödemeden yapabiliyorsunuz.

Başvuru yapıldıktan sonra kişilere bir onay mektubu gelir ve sonrasında da Vietnam vizesi herhangi bir Vietnam büyükelçiliği ya da uluslararası havalimanlarından rahatlıkla alınır. Onay mektubunuzun yanında olması yeterlidir.

İstenen Evraklar Nelerdir?

Yukarıda Vietnam vizesi nasıl alınır başlığı altında ilgili bilgileri verdikten sonra evraksız vietnam vizesi alınabileceği rahatlıkla söylenebilir. Zira üstte de ifade edildiği gibi  başvuru formu, pasaport ve gidiş dönüş rezervasyonu ya da uçak bileti dışında herhangi bir şey istenmemektedir.

Bu bağlamda evraklar olarak ele alındığında Vietnam en kolayca vize alınacak ülkedir. Sadece size vize onay mektubu verildikten sonra 1 adet fotoğrafı vizenize yapıştırmak için yanınızda bulundurmanız gerekir o kadar.

Bilinmesi Gereken Diğer Hususlar

Kimi zaman kavramlar bilmeyenler açısından karıştığı için bazı temel kavramları da anımsatmak gerekir. Vietnam vizesi C1 belgesi gibi bir kavram insanların karşısına çıkmakta ve bilmeyenler ne olduğunu anlamakta zorluk çekmektedir.

İşin özünde bu belge Vietnam vize başvurusu sırasında verilen onay mektubuna verilen isimdir ve vize almanın en önemli püf noktasıdır.

Bugün bu belge olmadan vize alınması mümkün değildir. Tüm bunların dışında çocuklar ile aile gidilecek ise aile fertleri için de benzer evraklar istenmektedir.

Ayrıca iş amaçlı yapılacak gezilerde istenen evraklar farklılıklar arz eder ve evrak sayısı artar. Vize türleri olarak bakıldığında temelde acil tek girişli, tek girişli, çok girişli vize türleri bulunmaktadır. Acil tek girişli olan vize türlerinde vize 3 gün gibi kısa bir sürede alınabilmektedir.

Eğer Vietnam için vize başvurusu doğrudan büyükelçilik üzerinden yapılmıyor ise seçilen firma noktasında ciddi araştırma yapılmalı ve işinin en ehli, en güvenilir, doğru referansları olan firma ile çalışılması gerektiği unutulmamalıdır. Tüm riskler göz önüne alınmalı ve öyle tercih yapılmalıdır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme