Vatandaş Dolandırılmaya Devam Ediyor

Olaylar
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), cep telefonlarına mesaj atan dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarsa da, vatandaşlar dolandırılmaya devam ediyor. Edirne’nin Keşan ilçesinde meyda...
EMOJİLE

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), cep telefonlarına mesaj atan dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarsa da, vatandaşlar dolandırılmaya devam ediyor.

Edirne’nin Keşan ilçesinde meydana gelen olayda, Hanifi Türksoy adlı vatandaş, kendisini emniyet müdürlüğünde görevli polis memuru olarak tanıtan bir kişi tarafından 300 TL dolandırıldı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat eden Hanifi Türksoy (44), evde bulunduğu sırada cep telefonundan arayan ve kendisini emniyet müdürlüğünde görevli polis memuru olarak tanıtan şahsın, banka kartından terör örgütüne para aktarıldığını tespit ettiklerini, bunu yapanların yakalanabilmesi için hebasına para yatırıp – çekme işlemi yapılması gerektiğini, telefonunu sürekli olarak açık tutmasını, olaydan kimseye bahsetmemesini, yatıracağı paranın kendisine daha sonra iade edileceğini, kendisinin savcının yanında bulunduğunu ve yapılan işlemlerden savcının bilgisinin olduğunu bildirdiğini kaydetti.

Türksoy, şahsın kendisine telefonla vermiş olduğu talimatlar ve yönlendirmesi ile hatırlamadığı telefon numarasına, kartsız işlem yaparak ATM’den 300 TL yatırdığını, şahsın kendisinden tekrar para talep etmesi üzerine dolandırıldığını anladığını ifade etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Emniyet yetkilileri, kendisini polis, asker, savcı gibi tanıtıp kontör ya da para isteyenlere karşı vatandaşları mesajla ve ilgili yerlere asılan afişlerle uyarıyor.

Zaman