Vanlı Hacılar, Ailelerine Kavuştu

Olaylar
Depremin ardından Van’dan Muş’a gelerek kamu kurumlarına ait misafirhanelere yerleştirilen depremzedelerden bazıları TEDAŞ İl Müdürlüğü’ne ait sosyal tesislerde kalıyor. Buradaki mis...
EMOJİLE

Depremin ardından Van’dan Muş’a gelerek kamu kurumlarına ait misafirhanelere yerleştirilen depremzedelerden bazıları TEDAŞ İl Müdürlüğü’ne ait sosyal tesislerde kalıyor. Buradaki misafirlerden İnci ailesi, heyecanlı bir gün yaşadı. Depremden önce Van’dan kutsal topraklara giden Veysel İnci ve eşi Fatma İnci, Muş’ta misafir edilen ailelerinin yanına geldi.
 
Kâbe’de hac farizasını yaparken grup sorumlusundan Van’da deprem olduğu haberini aldıklarını söyleyen Veysel İnci, "Haberi duyduktan sonra şok yaşadık. Ben dahil bütün hacı adayları Vanlılar için dua etti. Özellikle eşim çocukların Van’da olması sebebiyle sürekli sıkıntı içerisindeydi. Biz Allah’a hamd ettik. Çok şükür yakınlarımızdan hayatını kaybeden olmadı. Ama evlerimiz ve işyerlerimiz yıkıldı. İnşallah Cenab-ı Allah kalanlara yardımcı olur." şeklinde konuştu.
 
Oğlu ve gelinine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Şaziye İnci de duygularını şu sözlerle paylaştı: "Evlatlarım sağ salim döndü. Çok mutluyum. Çocuklarımı hacca gönderdikten sonra deprem oldu. Yaşadığımız o korku dolayısı ile ne olduğunu anlamadık. Yanımda bulunan yaşlı adamlar beni sırtlarına almak istedi, kabul etmedim. Genç biri beni sırtına alarak bulunduğumuz yerden dışarı çıkardı. Allah onu dertten, beladan korusun. Allah’a çok şükür sağlığımız ve sıhhatimiz yerinde."
 
Sosyal tesislerde 22 depremzedeyi misafir ettiklerini kaydeden TEDAŞ İl Müdürü Murat Karagüzel, "Biz baştan beri burasını bir ev sıcaklığında tutmaya çalıştık. Çünkü kardeşlerimizin yabancılık çekmesini istemiyoruz. Dönen hacılarımızın ibadetlerini Cenab-ı Allah kabul etsin. Hacılarımız muhakkak ki evlerinde bu mutlu anı yaşamak isterdiler. Ama depremden ötürü bugün misafirimiz olarak buradalar. Biz de elimizden geldiği kadar ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz." dedi.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur