Uyuşturucudan Kurtuldu Umreye Gitti

35 yaşında geleceğe yeni bir sayfa açan Yıldız’a jest yapan dernek üyeleri şimdi genç adamı umreye göndermeye hazırlanıyor. Kendisiyle aynı kaderi paylaşanlara seslenen Yıldız, "Bir an önce o illetten kurtulmaya çalışın." tavsiyesinde bulunuyor.
 
Uyuşturucuyla Mücadele Kimsesizleri Bakma ve Koruma Derneği, Yıldırım ve Nilüfer Müftülüğü’ne bağlı imamlardan oluşuyor. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Demirci, hedeflerinin, uyuşturucu bağımlılığından kurtaracakları 10 kişiyi umreye göndermek olduğunu söylüyor. Umre hediyesi için sponsorlara çağrı yapan Demirci, "İşadamlarını ve fabrika sahibi ağabeylerimizi bekliyoruz." diyor.
 
Umre ziyaretinin kendisi için çok özel olduğunu ifade eden Özkan Yıldız, "Benim gibi arkadaşlar korkmasınlar, burada hocalarımız onlara destek verecek ve ilgilenecek. Uyuşturucuyu bırakmak elbette kolay değil ancak eğer samimi bir şekilde isterseniz başarırsınız. Ben uyuşturucuyu beynimde sildim ve bıraktım. Ailem de çok mutlu ve hocalarıma dua ediyor." diye konuştu. Yıldız’ı kutsal topraklara götürecek olan Almir Tur Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Güleç ise dernekle işbirliğinin devam edeceğini belirterek diğer turizm acentelerinden de bu tür çalışmalara destek vermesini istedi.

Zaman