Uşak’ı karıştıran fotoğraf

Olaylar
Uşak’ta bazı internet haber siteleri ve sosyal paylaşım sitelerinde PKK sempatizanı olduğu iddia edilen ve Şemdinli’de BDP’lilerin PKK’lı teröriste sarıldığı fotoğrafta yer ala...
EMOJİLE

Uşak’ta bazı internet haber siteleri ve sosyal paylaşım sitelerinde PKK sempatizanı olduğu iddia edilen ve Şemdinli’de BDP’lilerin PKK’lı teröriste sarıldığı fotoğrafta yer alan M.B.’ye ait binaya, kimliği belirsiz kişilerin taşlı saldırıda bulundu. Saldırıda, binadaki bir marketler zinciri şubesinin camları kırıldı.

Olay, Özdemir Mahallesi Barbaros Caddesi’nde dün saat 23.50’de meydana geldi. Son bir haftadır Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleriyle Uşak’taki bazı internet haber sitelerinde Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde Ramazan Bayramı arifesinde PKK’lı teröristlerle karşılaşan BDP’li milletvekillerinin kucaklaşması sırasında fotoğraf karelerine yansıyan emlakçı M.B.’nin sahibi olduğu yer saldırıya uğradı. Bir marketler zincirinin Uşak şubesinin bulunduğu bina, kimliği belirsiz kişilerin taşlı saldırısına uğradı. Bütün camları parke taşlarıyla kırılan işyerinde maddi zarar meydana gelirken, polis kimliği belirsiz saldırganların peşine düştü.

Marketin camlarının taşlarla kırıldığını gören vatandaşların haber vermesi üzerine polis olay yerine geldi. Ekipler olay yerinde parmak izi incelemesi yaparken, markete zarar veren kimliği belirsiz kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

ASKER YAKININI ZİYARETE GİTMİŞ

Marketin mülk sahibi sahibi M.B., kendisinin Şemdili’de BDP ve PKK buluşmasıyla uzaktan yakından ilgisinin olmadığını, kalabalığı görünce meraktan yanlarına gittiğini öne sürdü. M.B. şunları söyledi:

"Şemdinli’deki Günyazı Karakolu’nda askerlik yapan amcamın oğlundan iki aydır haber alamıyorduk. Onu ziyarete giderken, yolda araç konvoyu ile karşılaştım. Kalabalık insan topluluğunu görünce merak ederek aracımdan indim ve kalabalığın bulunduğu yere gittim. BDP’li milletvekilleri ve PKK’lı teröristleri gördüm. O anda kayıtta olan kameralarda ben de görüntülere çıkmışım. Görüntüler yayınlandıktan sonra sosyal paylaşım sitelerinde hakkımda çeşitli karalama yazıları yayınlandı. Ben 40 yıldır Uşak’ta yaşıyorum. Bütün birikimlerim ve ailem Uşak’ta. Mülkiyet sahibi olduğum işyerine taşlı saldırı oldu ve camları indirildi. Hakkımda karalama kampanyası yapanlarla mağazaya saldıranlar hakkında avukatım aracılığı ile suç duyurusunda bulundum."

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme