Ürek’in Kuzeninin Dramı

Olaylar
Şarkıcı Fatih Ürek’in Antalya’da yaşayan amcasının oğlu Hüsamettin Ürek (51), 2 aylık ev kirasını ödeyemediği için eşi Kader Ürek ve 4 çocuğuyla birlikte sokağa atıldı. Ankara’da kas...
EMOJİLE

Şarkıcı Fatih Ürek’in Antalya’da yaşayan amcasının oğlu Hüsamettin Ürek (51), 2 aylık ev kirasını ödeyemediği için eşi Kader Ürek ve 4 çocuğuyla birlikte sokağa atıldı.

Ankara’da kasaplık yapan Hüsamettin Ürek, bir boğanın boynuzlaması sonucu kolunda kısmi felç oluşunca işsiz kaldı. 2 yıl önce Antalya’ya taşınan aile, 2 ay plajda konakladı.
Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne başvurup çocuklarının yuvaya alınmasını isteyen Hüsamettin Ürek’in talebi kabul edilmedi. Sakatlığı nedeniyle ağır iş yapamayan Ürek; çöplerden kâğıt ve plastik toplayarak geçinmeye çalıştı. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de aileye 1 yıl süreyle yardım yaptı. Bir gecekondu kiralayan aile, devletin yaptığı yardımı kesmesiyle yeniden sıkıntıya düştü. 2 aylık ev kirası olan 450 TL’yi ödeyemeyen 4 çocuklu aile evden atıldı.

‘HALİMİZ ORTADA’
Sokakta kalan aile, Kent Ormanı’nda naylondan derme-çatma bir barakada yaşamaya başladı. Hüsamettin ve Kader Ürek ile 4 çocuğu, mum ışığıyla hem aydınlanmaya, hem ısınmaya çalışıyor; içme suyunu ise plajdaki duşlardan sağlıyor. Sokakta kalınca Antalya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurduklarını, ancak yardım yerine azar işittiklerini savunan Hüsamettin Ürek, “Başbakanımız ‘3 çocuk yapın’ diyor ama halimiz ortada” dedi. Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Seyman ise, “Bu ailenin durumunu hemen inceletip, ne gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu.

Soner ÖZCAN / AHT

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme