Ünlü oyuncu Erol Günaydın yoğun bakımda

Olaylar
Bodrum’da kızı Ayşe Günaydın ile yaşayan ve 24 Ağustos’ta hastaneye kaldırılan ünlü oyuncu Erol Günaydın, yeniden yoğun bakıma alındı. Günaydın’ın yıllardır yanından ayırmadığı köpeğ...
EMOJİLE

Bodrum’da kızı Ayşe Günaydın ile yaşayan ve 24 Ağustos’ta hastaneye kaldırılan ünlü oyuncu Erol Günaydın, yeniden yoğun bakıma alındı. Günaydın’ın yıllardır yanından ayırmadığı köpeği Sirkeci’nin Gümüşlük beldesinde arabanın içinde bıraktığı ve daha sonra saatlerce arabanın içinde kalan Köpeğin ise nefessiz kalarak Günaydın’ın arabasının içinde öldüğü öğrenildi. Bunu duyan ünlü oyuncunun 2 gün sonra fenalaştığı öğrenildi.

Ünlü oyuncunun kızı Ayşe Günaydın, babasının durumunun kritik olduğunu belirterek, "Bodrum Devlet hastanesinden çıkarken babam çok iyiydi. Bir sürü planları vardı. Geziyorduk çok güzel vakit geçiriyorduk. Hasta olmadan birkaç gün önce ise Suna Keskin ve Erol keskin yemeğe geldiler bize. Hatta onlar bile baban gayet iyi dediler. Babam çok iyiydi hiç bir şeyi yoktu. Sonra işte her şey üst üste geldi" dedi.

Ayşe Günaydın, "İlk önce en sevdiği köpeği Sirkeci’yi kaybetti. Köpeği ölünce çok üzüldü. Çok içine attı çok içlendi köpeğinin ölmesine. Ama daha sonra normale döndük. Hatta bana derdi ki bana en çirkin köpeği alın. Biz çirkin köpek arardık babama. Çirkin köpek mevzusunu konuşuyorduk babamla. Babam KOAH hastası olduğu için tansiyonunda yükselme oldu. Enfeksiyon oluşmuş ciğerlerinde karbon monoksit değerleri yükselmiş ve bir anda fenalaştı. Hastaneye kaldırdık. Bir anda oldu ne olduğunu anlayamadık. Ve yoğun bakıma aldılar. Uzun bir süre yoğun bakımda kaldı. İlk önce çok kritik durumu babanızı kaybediyorsunuz dediler. Kimseye bir şey söylemek istemedik hep babam böyle hastaneye yatıyor. Sonra geri iğleşiyor. O yüzden kimseye de bir şey söylemek istemedik. Babam çok güçlü bir insandı. Daha sonra yoğun bakımdan çıktı, odada 3 gün kaldı. Odadayken ne oldu bilmiyorum bir anda yoğun bakıma kaldırıldı. Biz doktorumuzu değiştirdik Yusuf beyi çağırdık. Şu anda yoğun bakımda babam durumu çok ciddi" dedi.

GÜNAYDIN’IN DOKTORUN’DAN AÇIKLAMA

İç hastalıkları uzmanı Dr. Yusuf Bababayiğit ise, ünlü oyuncunun durumunun ciddi olduğunu ifade ederek, "Günaydın’ın mevcut olan bir takım kronik rahatsızlıkları var. Bunların içinden en önemlisi ise nefes darlığı problemi, şu anda yoğun bakımda anestezi ekipleri ile beraber takip etmeye devam ediyoruz. Bu tip nefes darlığı olan hastalarda zaman zaman enfeksiyon ile birlikte ciddi nefes darlığı, solunum yetmezliği gelişebilir. Erol Bey’de de şu an dikkat ile takip ettiğimiz sağlık problemi budur. Nefes darlığı ve solunum yetmezliği tanıları ile yoğun bakımda bulunmakta. Ayın 7’sinden itibaren solunum cihazı ile takibimiz sürüyor. Halen yoğun bakımda izlemeye devam edeceğiz. Benzer şekilde bir çok kez Erol bey hastanemizde yattı. Umudumuz bir an önce iyileşmesi ve ayağa kalkmasıdır" dedi.

Dr. Babayiğit, Günaydın’ın durumunun ciddi olduğunu ifade ederek, "Yoğun bakımda solunum cihazı ile takip edilen hastaların büyük bir kısmı bu cihazlarla takip edilirken ilaçlarla uyutulur ve şuuru genelde kapalıdır. Erol beyde de benzer şekilde uyutularak tedavisi devam ediyor. Şu an uyandırılabilir bir konuma geldi. Fakat yaşın ya da araya giren başka problemlerde dolayı şuuru çok açık değil. Durumu her yoğun bakım hastası gibi kritik, umutla tedavisine devam ediyoruz. Umarım yine oyun veya şakasını gerçekleştirip yoğun bakımdan çıkmasını bekliyoruz" dedi.

Bu arada Erol Günaydın geçtiğimiz aylarda Bodrum Devlet Hastanesinde Fizik tedavisi görmüş ve yürümeye başlamıştı. Ünlü oyuncunun sevenleri ise umutla sanatçının yeniden iyileşmesini bekliyor.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme