Üniversiteli İmdat, 102 saat sonra kurtarıldı

Olaylar
İsmail Avcı, Yakup Çetin’in haberi Günlerdir büyük bir özveriyle çalışan arama-kurtarma ekipleri, İmdat Padak isimli üniversite öğrencisi genci, depremden 102 saat sonra enkazdan canlı olarak çı...
EMOJİLE

İsmail Avcı, Yakup Çetin’in haberi

Günlerdir büyük bir özveriyle çalışan arama-kurtarma ekipleri, İmdat Padak isimli üniversite öğrencisi genci, depremden 102 saat sonra enkazdan canlı olarak çıkarmayı başardı.

Zeylan Caddesi Aydınlar Apartmanı’nda öğrenciye ulaşan Azerbaycan’dan gelen arama-kurtarma ekibi ile İstanbul Bahçelievler Belediyesi kurtarma ekipleri büyük sevinç yaşadı. Kurtarma çalışmalarını gözyaşları içinde takip eden Padak’ın yakınları ise, sevinçlerini ekip görevlilerine sarılarak gösterdi.

Çıkarılırken ekiplerin sorularına cevap veren İmdat Padak, "İçeride 2 kişi daha var. Onları da kurtarın." dedi. Apartmanın üçüncü katında okul arkadaşlarıyla birlikte oturduğu öğrenilen Padak, ilk olarak Erciş kapalı spor salonunda oluşturulan sahra hastanesine yatırıldı. Daha sonra ise ambulansla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ercişli olan İmdat Padak’ın 4 gündür yağmur suyu içerek hayatta kalmayı başardığı belirtildi. İmdat Padak’ın Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencisi olduğu kaydedildi.

Padak’ı 24 saat müşahede altında tutacaklarını açıklayan doktorlar, hastanın herhangi bir sağlık sorununun bulunmadığını açıkladı. Vücudunda ezik dahi bulunmayan ve konuşan Padak’ın uzun süre susuz kaldığı için sadece böbreklerinde sorun olabileceği belirtildi. Padak’ı iyi şekilde besleyeceklerini vurgulayan doktorlar, hastayı sabah yoğun bakımdan çıkararak normal servise alacaklarını duyurdu. Bu arada İmdat Padak’ın yakınlarının hastane önündeki bekleyişi de sürüyor. Padak’ın yaşadığı apartmanın ikinci katında internet kafe olduğu ve oradan çok sayıda ceset çıktığı aktarıldı. Ekipler, Padak’ın enkazın altında kalan iki arkadaşını da kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Zaman
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme