Üniversitede Şevket Kazan’a Saldırı

Olaylar
Abbas Güçlü’nün, Kanal D’de yayınlanması tasarlanan Genç Bakış programının Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde çekimleri öğrencin çirkin saldırısı ile son buldu. Konferans salonu...
EMOJİLE

Abbas Güçlü’nün, Kanal D’de yayınlanması tasarlanan Genç Bakış programının Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde çekimleri öğrencin çirkin saldırısı ile son buldu. Konferans salonunda bulunan yaklaşık 50 kadar üniversite öğrencisi, programın konuklarından Şevket Kazan’a saldırdı. Kazan güvenlik görevlileri tarafından kurtarılırken, program iptal edildi.

Kanal D’de yayınlanması tasarlanan ve Abbas Güçlü ile Genç Bakış programının Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde çekimleri tam bir felakete döndü.

SÖZLÜ SALDIRI

Önceki akşam saat 17.00’de başlayan programın konusu Türkiye’de hukuk sistemi, yeni anayasa süreci, geciken adalet sistemi ve özel yetkili mahkemeler gibi hukuki gündem olarak belirlenmişti.

Programın konukları ise Hüsamettin Cindoruk, Şevket Kazan ve Metin Feyzioğlu’ydu. Programın açılış konuşmasını yapan Abbas Güçlü bir süre sonra sözü konuklara vermek istedi. Ancak o sırada konferans salonunda bulunan yaklaşık 50 kadar üniversite öğrencisi ellerindeki pankartları çıkarıp sözlü saldırıya başladı.

ÖĞRENCİLERDEN EŞKIYALIK

“Sivas’ın ışığı sönmeyecek”, “Katil devlet hesap verecek”, “Şevket Kazan bize hukuk dersi veremez” gibi sözlerle Şevket Kazan’ın salondan çıkarılmasını istediler. Bunun üzerine Abbas Güçlü, göstericilerin dışarı çıkmalarını istedi. “Eğer siz bu programı bana burada yaptırmazsanız, ben de stüdyoda yaparım” dedi.

Bunun üzerine öğrenciler sahneye çıkıp, eski Bakan Kazan’ı linç etmek istedi.

PROGRAM İPTAL EDİLDİ

Ancak güvenlik görevlileri ve üniversite yetkililerince gruba karşı koyuldu. Buna rağmen öğrenciler sahneye çıkmayı başarınca, Şevket Kazan apar topar sahneden uzaklaştırıldı.

Hızlarını alamayan öğrenciler bütün dekoru paramparça ettiler. Hep bir ağızdan “Sivas’ın hesabı sorulacak” diye slogan atarak salonu terk ettiler. Program iptal edildi.

Haber 7