Ümidimi kesince kendimi namaza verdim

Olaylar
Suriye’de tutuklu bulunan ve CHP heyetinin çabalarıyla kurtarılan gazeteci Cüneyt Ünal, İstanbul’a geldi. Ünal, "Ümidimi kesince kendimi namaza verdim. Gün boyu namaz kıldım" ded...
EMOJİLE

Suriye’de tutuklu bulunan ve CHP heyetinin çabalarıyla kurtarılan gazeteci Cüneyt Ünal, İstanbul’a geldi. Ünal, "Ümidimi kesince kendimi namaza verdim. Gün boyu namaz kıldım" dedi.

Atatürk Havalimanı’na dün saat 20.00 sıralarında inen Ünal, Fatih’teki evine gitti. Cihan Haber Ajansı (Cihan)’ın sorularını cevaplayan Ünal, "İki ay geçtikten sonra bayağı bir zorlandım. Artık buradan kurtulamayacağımı düşündüm. Yetkililerle irtibata geçmeye çalıştım. Çabalarım sonuç vermeyince kendimi namaza verdim. Bütün gün namaz kıldım. Yapacak hiçbir şey kalmamıştı. Allah’la yalnız başıma kalmıştım" şeklinde konuştu.

90 gün boyunca büyük sıkıntılar çektiğini ve ailesini çok özlediğini ifade eden Ünal, "Eşim bana kızın için geri dön demişti. Hep o cümleyi düşündüm. Bu kapıdan uğurlamışlardı. Ve bu kapıdan geri döndüm. Beşer Esed’in Başyaveri, ‘Türk heyeti gelecek biraz sonra seni teslim edeceğiz’ dedi. Beş dakika sonra CHP heyetini karşımda görünce özgürlüğüme kavuşacağıma inandım" ifadelerini kullandı.

Eve dönüşünde çok farklı anlar yaşadığını söyleyen Ünal, "Çocuğum beni tanımadı. Öylece bana bakıp duruyordu. Sürekli annesine gitmek istedi. Bana ve çocuğuma çok farklı geldi. Şu an alışmış durumda. Kızımla içeride oynuyorduk. Çok zor bir durumdu. Böyle bir olayı kimsenin yaşamasını istemem. Allah kimseye vermesin" diye konuştu. Mesleğe devam etmek istediğini de dile getiren Ünal, böyle zor bir ortama bir daha kolay kolay gitmeyeceğini sözlerine ekledi.

Eşi eve sağ salim geldiği içi çok mutlu olduğunu söyleyen Nuran Ünal ise, "Cüneyt’in eve döndüğüne hala inanamıyorum. Çok sevinçliyim. Cüneyt kızımızla oynarken duygulandım ve ağladım. 90 günlük çok zor bir süreç geçirdik. Tek dileğim onun sağ salim geri dönmesiydi. Allahıma şükürler olsun ki döndü. Umarım en kısa zamanda eski günlerimize geri döneriz. CHP heyeti bana eşimi getirdiği için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cüneyt’i kurtarmamızda bize destek olan gazetecilere de teşşekür ediyorum" şeklinde konuştu.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme