Uçak ve İDO Seferleri İptal

İstanbul’da etkisini artıran kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı’ndan sabah saatlerinde iç ve dış hatlarda yapılması planlanan 87 uçuş iptal edildi. Marmara Denizi’nde etkili olan poyraz nedeniyle de İDO bazı deniz otobüsü ve hızlı feribot seferlerini iptal etti.

İDO’DAN SEFER İPTALLERİ 

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), Marmara  Denizi’nde etkili olan poyraz nedeniyle bazı deniz otobüsü ve hızlı feribot  seferlerini iptal etti.
 
İDO’dan alınan bilgiye göre, saat 07.00’deki Yenikapı/Bandırma hızlı  feribot seferi ile 07.30’daki Bandırma/Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri  iptal edildi.
 
Bu arada, saat 09.30’daki Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü seferi ile  18.30’daki Bandırma/Yenikapı hızlı feribot seferlerinin de hava muhalefeti  nedeniyle yapılamayacağı bildirildi. 
 
 
KAR YAĞIŞI NEDENİYLE HAVA ULAŞIMINDA İPTALLER DEVAM EDİYOR 
 
 
İstanbul’da etkisini artıran kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı’ndan sabah saatlerinde iç ve dış hatlarda yapılması planlanan 87 uçuş iptal edildi. İptallerin 41’i dış hat seferlerinde 46’sı da iç hat seferlerinde oldu.
 
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ekipleri gece ve gündüz pistlerde ve apronda çalışmalarını sürdürerek karla mücadeleye aralıksız devam ediyor. Ekipler gece boyunca buzlanma tehlikesine karşı buzlanma önleyici solüsyon kullanırken, kar küreme araçları pistleri temizleyerek havalimanının uçakların iniş ve kalkışlarına uygun hale getirmek için yoğun çaba gösterdi. Uçuşları iptal edilen çok sayıda yolcu geceyi terminal içinde bulunan banklarda uyuyarak geçirirken, transit yolcular da otellere yerleştirildi.

Hürriyet