Uber, Türkiye’de XL sayısını azaltacak ve sarı taksiye ağırlık verilecek

Olaylar
Sabah saatlerinde şirketten Habertürk’e özel yapılan açıklama ise, söz konusu iddiaları doğrulamış oldu. Buna göre, önümüzdeki dönemde XL araçlarını şimdilik Türkiye’den tamamen çekmeyeceğ...
EMOJİLE

Sabah saatlerinde şirketten Habertürk’e özel yapılan açıklama ise, söz konusu iddiaları doğrulamış oldu.

Buna göre, önümüzdeki dönemde XL araçlarını şimdilik Türkiye’den tamamen çekmeyeceğini kaydeden şirket, bu araçların sayılarını ise önemli ölçüde azaltacağını bildirdi. 

 

“Uber her zaman Türk vergi kanunlarına uygun olarak hizmet vermiştir. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Şu anki mevcut durum, Uber XL ürünü ile sağlıklı bir hizmet verilmesini mümkün kılmadığından, önümüzdeki dönemde UberXL küçülerek devam edecektir.”

‘YENİ ÇÖZÜMLER BULMAK İSTİYORUZ’

Yapılan açıklamada, “Şu anki mevcut durum, Uber XL ürünü ile sağlıklı bir hizmet verilmesini mümkün kılmadığından, önümüzdeki dönemde Uber XL küçülerek devam edecektir. Uber Türkiye’ye olan bağlılığını korumaktadır, sektör ile yaptığımız çalışmalarımıza ve taksi ürünümüzü aynı şekilde sunmaya devam edeceğiz” ifadesi kullanıldı.

Açıklamanın devamında, “Türkiye’deki şehirlerin Uber gibi yenilikçi teknolojilerin sunduğu yararlardan faydalanabilmesini sağlayan yeni çözümler bulmak için tüm yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz” denildi. 

Çok tartışılan vergi konusuna da değinen Uber, Türk vergi kanunlarına uygun olarak hizmet verdiğini vurgulayarak, e-fatura sistemine geçildiğini ve bununla birlikte KDV’nin de doğrudan Türk vergi kurumlarına ödendiğinin bilgisini paylaştı. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme