Türkiye Tek Yumruk

Olaylar
Terör örgütü PKK’nın hain saldırılarına tepkiler çığ gibi büyüyor. Türk-İş, TİSK, Hak-İş’in de aralarında bulunduğu 13 sivil toplum kuruluşu, TOBB öncülüğünde ortak hareket etme kararı ald...
EMOJİLE

Terör örgütü PKK’nın hain saldırılarına tepkiler çığ gibi büyüyor. Türk-İş, TİSK, Hak-İş’in de aralarında bulunduğu 13 sivil toplum kuruluşu, TOBB öncülüğünde ortak hareket etme kararı aldı.    21.10.2011 14:56  
ROTAHABER – Terör örgütü PKK’nın hain saldırılarına tepkiler çığ gibi büyüyor. Türk-İş, TİSK, Hak-İş’in de aralarında bulunduğu 13 sivil toplum kuruluşu, TOBB öncülüğünde ortak hareket etme kararı aldı.

TOBB ile birlikte, Türkiye’nin her bölgesinde örgütlü, toplumun bütün kesimlerini temsil eden 13 sivil toplum kuruluşu Başbakan Erdoğan’ı ziyaret ederek ‘terör’ konusunu görüştü. Görüşme sonrası ortak açıklamayı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptı. Hisarcıklıoğlu, terörü nefretle kınadıklarını belirterek, "Huzurlu ve güçlü bir Türkiye için gün birlikte hareket etme günüdür" dedi.

Hisarcıklıoğlu, bu konuda neler yapılabileceğine dair istişareler yaptıklarını ve bu değerlendirme sürecine, Cumhurbaşkanımızı, Meclis Başkanımızı, Başbakanımızı ve siyasi partilerimizin Genel Başkanlarını da dâhil etmeye karar verdiklerini anlattı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun odalar adına yaptığı ortak açıklama şöyle:

"Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), MEMUR Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), Türkiye KAMUSEN, Türkiye Barolar Birliği (TBB), Türkiye Noterler Birliği (TNB), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) olarak buradayız.

Türkiye’nin her bölgesinde örgütlü, toplumun bütün kesimlerini temsil eden 13 kuruluş olarak bir aradayız. 74 milyon olarak birbirimize en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir zamandayız.

Artan terör olayları neticesinde şehit olan polis ve askerlerimiz ile hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısını toplum olarak derinden hissediyoruz. Terörü nefretle kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize ve değerli ailelerine baş sağlığı,  gazilerimize de acil şifalar diliyoruz.

Bütün milletimizi derinden üzüntüye boğan son saldırılar toplumumuzdaki hassasiyeti arttırmıştır. Bu hassasiyet, 74 milyonun ortak geleceğinin en önemli meselesidir.  Biz böyle değerlendiriyoruz. Bu duyarlılığı dikkate alarak neler yapabileceğimiz konusunda kendi içimizde istişareler yapıyoruz.

İstişarelerimizin sonucunda geldiğimiz noktayı paylaşmak amacıyla, bu değerlendirme sürecine, Cumhurbaşkanımızı, Meclis Başkanımızı, Başbakanımızı ve siyasi partilerimizin Genel Başkanlarını da dâhil etmeye karar verdik.

Bunun için az önce Sayın Başbakanımızı ziyaret ettik.  İstişarelerimiz devam edecek. Bu süreci tamamladıktan sonra,  çok kısa sürede ayrıntılı bir açıklama yapacağız.Huzurlu ve güçlü bir Türkiye için gün birlikte hareket etme günüdür."

rotahaber.com