‘Türkiye sınırında uçak düşürüldü’

Olaylar
Suriyeli muhalifler Türkiye sınırı yakınlarında bir savaş uçağını düşürdükleini iddia etti. Reuters haber ajansı, muhaliflere dayanarak uçağın sınırındaki İdlib yakınlarında düşürüldüğünü duyurdu. Sur...
EMOJİLE

Suriyeli muhalifler Türkiye sınırı yakınlarında bir savaş uçağını düşürdükleini iddia etti. Reuters haber ajansı, muhaliflere dayanarak uçağın sınırındaki İdlib yakınlarında düşürüldüğünü duyurdu.

Suriyeli muhalifler, ülkenin Türkiye sınırındaki İdlib eyaletinde bir savaş uçağı düşürdüklerini duyurdu.

Suriye Şehitleri Tugayı’dan yapılan açıklamada, savaş uçağının El Thayabiya şehri yakınlarında düşürüldüğünü bildirdi. El Arabiye televizyonunda yer alan görüntülerde ise gökyüzünde siyah bir duman ve paraşütle yere inen bir kişi görülüyor. Haberde, uçağın Ebu Duhur askeri havaalanı yakınlarında vurulduğu kaydedildi.
ÖSO, açıklamasında kara hakimiyetini kaybeden Suriye Ordusu’nun muhaliflerin egemen olduğu İdlib kırsalındaki sivil yerleşim bölgelerini havadan bombaladığına dikkati çekildi.

Açıklamada, ”Kendi halkına bomba yağdıran bir rejim uçağı daha etkisiz hale getirilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

13 Ağustos’ta Rus yapımı Mig-21 tipi savaş uçağını uçaksavarla düşürdüklerini ve pilotunu esir aldıklarını açıklamışlardı. 29 Ağustos’da ise ÖSO Hür Şamlılar Tugayı, Suriye’nin kuzeybatısında yer alan İdlib’in Taftanaz beldesinde Suriye ordusuna ait askeri havaalanını ele geçirdiğini ve havaalanındaki 10 helikopteri imha ettiğini duyurmuştu.

AJANSLAR

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme