Türk gazeteciye işkence televizyonda

Olaylar
Irak’ın El-Hurra televizyonu adına görev yapan Türk kameraman Cüneyt Ünal’ın ne zaman çekildiği tam olarak belli olmayan görüntülerinde yüzünde darp izleri olduğu ve ezberletilmiş metni ka...
EMOJİLE

Irak’ın El-Hurra televizyonu adına görev yapan Türk kameraman Cüneyt Ünal’ın ne zaman çekildiği tam olarak belli olmayan görüntülerinde yüzünde darp izleri olduğu ve ezberletilmiş metni kameraya okuduğu görülüyor.

Türkçe konuşması Arapça altyazıyla yayımlanan Ünal’ın görüntüde; ”Adım Cüneyt Ünal, İstanbul’dan Hatay’a uçakla geldim. Hatay’dan Kilis’e arabayla geldim. Kilis’ten Azez köyüne silahlı grupla birlikte geçtim. Yanımdaki grupların hepsinin elinde silah vardı. Silahlı grupların içinde, Çeçenli, Libyalı, Katarlı, Suudi Arabistanlı gruplar vardı” dedirtiliyor.

Ünal, Filistinli gazeteci Beşşar Fehmi ile iki hafta önce Halep’te kaybolmuş ve kendilerinden haber alınamamıştı.

Tedirginliği görüntüye yansıyor

Ünal’ın taşıdığı tedirginlik görüntülere de yansıyor. Zorla metin okutturulduğu ve bazı ezberletilen cümleleri söylemeye zorlandığı anlaşılan görüntüde Ünal, terörist olarak lanse ediyor.
Tecrübeli gazeteci Cüneyt Ünal’ın Suriye televizyonuna çıkarıldığında Arapça yer isimlerini ve özel isimleri yanlış telaffuz etmesi, tutuk konuşması dikte ettirilerek ezberletilmiş bir metni okuduğu izlenimi veriyor.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme